Silo

Silo - Hugh Howey | Jesuslecitona.org

...cement, carbon black, woodchips, food products and sawdust ... Silo Internet, Phone & TV | Serving Rural Southwestern Ontario ... .Three types of silos are in widespread use today: tower silos ... Silo definition, a structure, typically cylindrical, in which fodder or forage is kept. See more. Silo was built on small-town values, high-touch service and a commitment to providing the world-class technology you need to live your life to the fullest. Our service areas. Community News. View All. Anthony's Staff Profile. March 26, 2020. 16,40 ... Silo Mentality Definition - Investopedia ... . View All. Anthony's Staff Profile. March 26, 2020. 16,404,672 views. Guy Using $1250 REAL CS:GO AWP Dragon Lore and Glock Fade in Airsoft War. - Duration: 8 minutes, 38 seconds. Silo Entertainment. 4,795,699 views. SSG10 Quick-Reload Mag Holder. Scorpion EVO Gun Skins. Novritsch SSG10 Airsoft Sniper Rifle. 0.28g x 2500pcs BioBBs. Rifle Accessories. Sling Rail Mount. silo definition: 1. a large, round tower on a farm for storing grain or winter food for cattle: 2. a large…. Learn more. Define silo. silo synonyms, silo pronunciation, silo translation, English dictionary definition of silo. n. pl. si·los 1. a. A usually tall cylindrical structure, typically next to a barn, in which silage is produced and stored. si·lo (sī′lō) n. pl. si·los 1. a. A usually tall cylindrical structure, typically next to a barn, in which silage is produced and stored. b. Any of several other structures or containers used for the same purpose, such as a covered trench or a polyethylene bag. 2. An underground shelter for a missile, usually equipped to launch the missile or to ... Silo mentality is an attitude that is found in so...

INFORMACE

AUTOR
Hugh Howey
DIMENZE
9,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Silo.pdf

POPIS

„Pokud tě nezabijí lži, udělá to pravda.“ Úvodní část kultovní postapokalyptické trilogie, která oslovila čtenáře po celém světě, vyšla ve čtyřiceti zemích a dvaceti jazycích. V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. Odstartoval sérii, na niž úspěšně navázaly další dva díly, Turnus a Prach.

Chcete si přečíst knihu?Silo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hugh Howey. Číst Silo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY