Hypertenze

Hypertenze - Jiří Widimský, | Jesuslecitona.org

...the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply ... Arteriální hypertenze - WikiSkripta ... . 1. J Hypertens. 2009 Aug;27(8):1594-601. doi: 10.1097/HJH.0b013e32832ba850. CYP1A2 genotype modifies the association between coffee intake and the risk of hypertension. hypertenze Gestační hypertenze hypertenze bez signifikantní proteinurie, vznikající po 20. týdnu těhotenství Preeklampsie hypertenze s proteinurií vznikající po 20. týdnu těhotenství Dělíme ji na: mírnou a těžkou Eklampsie záchv ... Arteriální hypertenze - WikiSkripta ... . týdnu těhotenství Preeklampsie hypertenze s proteinurií vznikající po 20. týdnu těhotenství Dělíme ji na: mírnou a těžkou Eklampsie záchvat tonicko-klonických křečí navazujících na těžkou nebo Hypertenze, rozostřené vidění, motání hlavy - poradna, diagnózy Zde je poradna o tématu: Hypertenze, rozostřené vidění, motání hlavy. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info Arteriální hypertenze (AH) je označením pro opakované nebo přetrvávající zvýšení krevního tlaku - podle definice na hodnoty 140/90 a vyšší. Jde o významné onemocnění pro jeho vysoký výskyt a pro rizika kardiovaskulárních a mozkových komplikací. Příčin hypertenze může být mnoho, obecně se dělí na primární a sekundární.. Primární hypertenze je samostatným onemocněním, které vzniklo na základě nějaké příčiny, popřípadě kombinaci příčin. Je nutné ji léčit vhodnými léky a pacientův krevní tlak pravidelně kontrolovat....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Widimský,
DIMENZE
8,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Hypertenze.pdf

POPIS

Arteriální hypertenze patří v rozvinutých zemích, včetně České republiky, k nejčastějším a bez pochyby medicínsky i ekonomicky nejzávažnějším onemocněním. Je jedním z klíčových rizikových faktorů vzniku kardiovaskulárních onemocnění a zásadním způsobem přispívá ke kardiovaskulární úmrtnosti, která se u obou pohlaví pohybuje kolem 50 %. Dobrou zprávou je, že farmakoterapie hypertenze prodělala v posledních 15 letech rychlý vývoj, který k tradičním osvědčeným antihypertenzivům přidal další lékové skupiny, včetně účinných kombinací. Horší je však využití těchto léčebných možností v široké lékařské obci. Páté vydání knihy Hypertenze – nejvýznamnější publikace na českém trhu věnované problematice krevního tlaku- přináší aktuální stav poznání, včetně recentních platných doporučení. Autorský kolektiv vedený prof. MUDr. Jiřím Widimským, CSc., je složen z předních odborníků v této problematice. Věříme, že publikace přispěje k zvýšení efektivity léčby hypertenze v ČR.

Chcete si přečíst knihu?Hypertenze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Widimský,. Číst Hypertenze Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY