Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím

Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím - Pavel Kalina | Jesuslecitona.org

...bilní rámec životů jejich obyvtel .. ... Hluboké město: Moderní metropole jako Druhý Řím ... ... . Hluboké město: Moderní metropole jako Druhý Řím - exkluzivní rozhovor s autorem nové publikace Článek Urbanismus Hluboké město : moderní metropole jako Druhý Řím / Pavel Kalina.-- Vydání první.-- Praha : Academia, 2019.-- 506 stran : ilustrace (převážně barevné), plány ; 27 cm.-- ISBN 978-80-200-2939-3 (vázáno) 31458/19 - Ochoz . D8337 . Devadesát let Podolské vodárny slov ... Hluboké město - Moderní metropole jako druhý Řím ... ... . Devadesát let Podolské vodárny slovem a obrazem = Ninety years of the Podolí Moderní metropole jako druhý Řím Autor: Pavel Kalina „Přestože se v této knize mluví převážně o tom, jak města vypadala v minulosti," píše autor v úvodu, „skutečná otázka, kterou si klade, zní, jak město bude vypadat v ... Kniha Hluboké město, s podtitulem Moderní metropole jako Druhý Řím, se zabývá nepřeberným znakovým bohatstvím historických měst vytvářejícím stabilní rámec životů obyvatel.Právě znakové bohatství odlišuje města od jednorozměrných sídlišť 20. století. Hloubka historických měst, vzniklá postupným vrstvením významů, je v knize popsána na základní ose ... Podrobný popis produktu Hluboké město. Moderní metropole jako Druhý Řím Tato kniha je výsledkem mnoha let vědecké práce a také desetiletí setkávání s architekturou velkých měst a jejich dynamickým vývojem. Pavel Kalina - Hluboké město, Moderní metropole jako Druhý Řím Nová kniha od profesora Pavla Kalinu z Ústavu teórie a dejín architektúry Fakulty architektúry ČVUT v Prahe. Knižnica 2. júl 2019 Red 4 89 0 +1 -0 A právě z tohoto pojetí vychází český historik umění Pavel Kalina ve své publikaci Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím. Zkoumá v ní, nakolik dokážou být soudobá města „hluboká" a významově bohatá, nakolik umí čerpat z vlastní minulosti a ze vztahů ke svým předobrazům, zvláště k antickému Římu. V knize Hluboké město. Moderní metropole jako Druhý Řím se tomu věnuje na pěti stech stranách, ve kterých probere historický vývoj i současnost jedenácti světových měst. V mezikapitolách navštíví ještě další, z nichž většinu osobně zná, cituje ze zdrojů v pěti jazycích a provokativně interpretuje....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kalina
DIMENZE
7,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím.pdf

POPIS

„Přestože se v této knize mluví převážně o tom, jak města vypadala v minulosti,“ píše autor v úvodu, „skutečná otázka, kterou si klade, zní, jak město bude vypadat v nadcházejícím tisíciletí.“ Kniha se zabývá nepřeberným znakovým bohatstvím měst, vytvářejícím stabilní rámec životů jejich obyvtel. „Hluboké město“, které svou sémantickou hloubku často čerpá z imaginárních vztahů k antickému Římu, umožňuje maximum komunikace i sociálních interakcí. Evropská historická města k tomuto typu měst vesměs patří, ale vlivem sílícího turistického průmyslu a developerských projektů se jejich „hloubka“ vytrácí a těmto městům hrozí komunikační a sociální „plochost“. Kromě kapitol věnovaných Římu, Benátkám, Berlínu, Istanbulu, New Yorku, Praze a dalším městům kniha přináší i zhodnocení několika klíčových stavebních typů – nákupních center, stadionů, muzeí, knihoven a kostelů – a to právě z hlediska jejich schopnosti vytvářet, či naopak potlačovat historickou paměť. Jak autor naznačuje, základem cesty k městu budoucnosti by mělo být neustálé a nesmírně složité vyvažování relativní chaotičnosti vznikání a vývoje měst na jedné straně a cílevědomé a pro města životně nutné integrace všech těchto procesů na straně druhé. .

Chcete si přečíst knihu?Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kalina. Číst Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY