Králové a královny: Fascinující životy panovníků od starověku po současnost

Králové a královny: Fascinující životy panovníků od starověku po současnost - - | Jesuslecitona.org

...ba kniha Ilustrátor Zdeněk Burian od Vladimíra Prokopa (1995), Zdeněk Burian 1905-81 od téhož autora (2005) nebo ... Králové a královny - Fascinující životy panovníků od ... ... ... Po tomto rozdělení do kast - staré indické slovo pro kastu, varna, znamená. barva, slovo "kasta" je portugalského původu - následovalo u Árjů vzápětí. další dělení do tří hlavních kast: 33 bráhmani = knězi, kšatrijové = vládcové, králové a bojovníci (přibližně lze srovnat se středo-věkou šlechtou), Jako první vyšla Cesta pošty dějinami (1977) , v níž se zabýval přepravou osob a zásilek od starověku až po současnost. Nové historické skutečnosti se pokusil přiblížit v práci Spojaři v odboji, která však nikdy nevyšla, nebo ... Králové a královny - Fascinující životy panovníků od ... ... . Nové historické skutečnosti se pokusil přiblížit v práci Spojaři v odboji, která však nikdy nevyšla, neboť důraz kladený na nekomunistický odboj, nevyhovovala tehdejšímu režimu....

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
4,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Králové a královny: Fascinující životy panovníků od starověku po současnost.pdf

POPIS

Panovníci a panovnice měli napříč dějinami velký vliv na utváření našeho světa, ať už sjednocovali národy, nebo je rozdělovali. Někteří velkou moc zdědili, jiní si museli tvrdě vybojovat, co jim podle jejich názoru právem náleželo. Poznáme krále, kteří vyvolali války, jen aby ukázali svou moc, a pokusili se dobýt celý známý svět, stejně jako se setkáme s královnami, které pomohly ovlivnit budoucnost svých národů. Ve Velké knize Králové & královny si přiblížíme některé z nejznámějších a nejvlivnějších monarchů, jaké kdy svět poznal, od Kleopatry přes Karla IV. po královnu Viktorii. Dozvíme se více o válkách Jindřicha VIII. a odhalíme skutečnou povahu muže, který se skrývá v mýtu o strašlivém císaři Neronovi. Prožijte fascinující osudy těch největších králů a královen, císařů a císařoven!

Chcete si přečíst knihu?Králové a královny: Fascinující životy panovníků od starověku po současnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Králové a královny: Fascinující životy panovníků od starověku po současnost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY