Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník

Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník - József Közi Horváth | Jesuslecitona.org

... sv. 195,00 Kč 179,00 Kč Internetová sleva: 8% Na ohnivém voze Štěpán Kardinál Trochta : životopisná črta a výběr z proslovů a pastýřských listů 1984; Kardinál Trochta - mučedník 1991; Podobné knihy ... Kardinál Mindszenty - Vyznavač a mučedník ... . Vyznavač a mučedník Štěpán Trochta 2006; Štěpán Trochta : svědek 2001; Štěpán Kardinál Trochta 1984; Kniha Kardinál Trochta - mučedník je v Apoštolský nuncius v Praze: Významný faktor v československo-vatikánských vztazích v letech 1920-1950: Marek Šmíd: CDK: kniha: 2015-27: 398,00 Kč Kardinál Mindszenty - Vyznavač a mučedník. József-Közi Horváth | CDK (2019) Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszen ... Kardinál Mindszenty Vyznavač a mučedník - Paulinky.cz ... . József-Közi Horváth | CDK (2019) Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. S rostoucí mocí komunistické strany a ... Rainer sv., biskup, II 350 Sigrada sv., vdova, II 173 Seleukus a Stratonika sv., muč., I 167 Tertullin (či Tertullián) sv., kněz, mu­ čedník, I 118 Ya (či Ija ......

INFORMACE

AUTOR
József Közi Horváth
DIMENZE
5,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník.pdf

POPIS

Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. S rostoucí mocí komunistické strany a zejména s nastolením nového režimu byl arcibiskup šikanován a byla omezována jeho činnost. Nepomohlo, že byl v roce 1946 jmenován kardinálem – v roce 1948 byl zatčen a ve vězení mučen. V únoru 1949 byl odsouzen na doživotí za údajnou vlastizradu. Jeho situace se začala zlepšovat až v polovině padesátých let, vzhledem k destalinizaci země. Ocitl se na svobodě za budapešťského povstání v roce 1956, po jeho potlačení se uchýlil na americkou ambasádu a setrval v této „příjemné“ internaci do roku 1971, kdy se na nátlak americké vlády i církevních představitelů odhodlal k odjezdu do Říma. Svůj pobyt ve Věčném městě, Vídni a na pastoračních cestách vyplňoval péčí o maďarské emigranty, pořádal přednášky a psal paměti. Jeho tvrdá životní cesta byla završena konfliktem s papežem Pavlem VI., který prohlásil Mindszentyho biskupský stolec za uprázdněný, aby usnadnil jednání Vatikánu s maďarskou komunistickou vládou. Plného ocenění se kardinálovi nedostalo po jeho smrti v roce 1975, ale až v devadesátých letech, kdy byl plně rehabilitován a kdy byl zahájen proces blahořečení. Kardinálův životopis je psán strhujícím způsobem. Čtivý text o životě tohoto maďarského mučedníka 20. století je doplněn předmluvou kardinála Dominika Duky a historickým doslovem Františka X. Halase.

Chcete si přečíst knihu?Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor József Közi Horváth. Číst Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY