To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger

To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger - František Cinger | Jesuslecitona.org

... To byl Arnošt Lustig—Co s ním prožil a zapsal František Cinger: 2019: Křest knihy Voskovec a Werich aneb Válka proti lidské blbosti, 2007 ... To byl Arnošt Lustig - To byl Arnošt Lustig: Co s ním ... ... . Zleva Gustav Heverle, Jiří Suchý, Jaromír Farník, Frasntišek Cinger, Arnošt Lustig. Spisovatel a novinář Arnošt Lustig přežil koncentrační tábory a holocaust se stal tématem jeho knih. Nyní se on sám stal hrdinou knihy. Napsal ji jeho přítel, publicista František Cinger. Nazval ji To byl Arnošt Lustig. Lustig byl jako šestnáctiletý poslán s rodinou do Terezína ... To byl Arnošt Lustig Co s ním prožil a za ... To byl Arnošt Lustig Co s ním prožil a zapsal František Cinger ... . Nazval ji To byl Arnošt Lustig. Lustig byl jako šestnáctiletý poslán s rodinou do Terezína ... To byl Arnošt Lustig Co s ním prožil a zapsal František Cinger. základní informace; ukázky ... V souboru autentických vzpomínek vystihuje František Cinger jedinečnost osobnosti tvůrce, který vlastní literární i filmovou tvorbu zasvětil obětem šoa, zkázy, organizované na židovském národu nacisty. ... Foto: Archiv IF Popisek: Spisovatel Ivo Fencl František Cinger mimo jiné napsal Lustigem autorizovanou biografii Arnošt Lustig zadním vchodem (2009) a spolu se spisovatelem vytvořili knihu 3x18 (portréty a postřehy), jejíž druhé, doplněné vydání pochází z roku 2003.Cinger je navíc odpovědným redaktorem (a autorem doslovu) u svazku Okamžiky....

INFORMACE

AUTOR
František Cinger
DIMENZE
9,49 MB
NÁZEV SOUBORU
To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger.pdf

POPIS

Tato kniha je hold spisovateli světového jména i významu napsaná jeho přítelem a dlouholetým spolupracovníkem. Po Lustigově návratu z amerického exilu s ním během dvaceti let strávil mnoho společných dnů a nocí, včetně besed nebo cest do koncentračního tábora Mauthausen či do Washingtonu, kde spisovatel a pedagog s rodinou bydlel a vyučoval. Doprovodil ho na pražský Nový židovský hřbitov, kde odpočívá jeho maminka a další předkové, i do míst mezi německým Klingenthalem a českými Kraslicemi, kde s kamarádem Jiřím Justicem utekli v dubnu 1945 z vlaku smrti směřujícího z pracovního tábora v Meuselwitzu u Buchenwaldu do Dachau. V souboru autentických vzpomínek vystihuje František Cinger jedinečnost osobnosti tvůrce, který vlastní literární i filmovou tvorbu zasvětil obětem šoa, zkázy, organizované na židovském národu nacisty. Kniha přináší také řadu neznámých příhod z Lustigova života, například setkání s lidmi, jako byli Che Guevara nebo Golda Meierová.

Chcete si přečíst knihu?To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Cinger. Číst To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY