Český tramping v časech formování a rozmachu

Český tramping v časech formování a rozmachu - Jan Krško, | Jesuslecitona.org

...o vzniku Československa v roce 1918 se na scéně objevuje nový a skutečně nepřehlédnutelný fenomén - TRAMPING ... Český tramping v časech formování a rozmachu | Knihy.ABZ.cz ... . Nebyl jen dočasnou zálibou několika kluků a holek. Právě naopak! Hledáte Český tramping v časech formování a rozmachu od Jan Pohunek,Jan Randák,Jan Mareš,Krško Jan,Špringl Jan? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Český tramping v časech formování a rozmachu kniha od: Jan Pohunek, Jan Randák, ... Kniha Český tramping v časech formování a rozmachu Přidat komentář. Lenka4. 21.10.2019. Popsat něco, co n ... rozmach - ABZ slovník českých synonym ... ... Kniha Český tramping v časech formování a rozmachu Přidat komentář. Lenka4. 21.10.2019. Popsat něco, co nemá pevnou strukturu, jasně definovaný začátek a konec a vzpírá se organizovanosti, je nadmíru těžké. ... Název: Český tramping v časech formování a rozmachu. Autor: Randák Jan, Špringl Jan, Krško Jan, Mareš Jan, Pohunek Jan, Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Dějiny; ISBN: 978-80-200-2897-6. EAN: 9788020028976. Objednací kód: NA333812 Kupte knihu Český tramping v časech formování a rozmachu od Jan Randák, Jan Špringl, Jan Krško, Jan Mareš na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Český tramping v časech formování a rozmachu autor: Randák Jan, Špringl Jan, Krško Jan, Mareš Jan doporučená cena: 265 Kč naše cena:233Kč Český tramping v časech formování a rozmachu Celkové hodnocení Autor : Krško Jan, Mareš Jan, Pohunek Jan, Randák Jan, Špringl Jan, Nakladatel : Academia Kniha o počátcích trampingu v České republice s mnoha dobovými fotografiemi, ilustracemi a citacemi z dobových knih a časopisů ... > E-shop > TURISTICKÉ PRŮVODCE A KNIHY > ostatní turistická literatura a knihy > ČESKÝ TRAMPING V ČASECH FORMOVÁNÍ A ROZMACHU. ... ČESKÝ TRAMPING V ČASECH FORMOVÁNÍ A ROZMACHU. Český tramping v časech formování a rozmachu od Jan Mareš v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Foto: Český tramping v časech formování a rozmachu Takové bylo složení autorského týmu, který společně sepsal knihu Český tramping v časech formování a rozmachu. Zatímco loňská publikace Století trampingu stručně mapovala historii od roku 1918, který je často považován za okamžik jeho zrodu, novější kniha se ... Záhy po vzniku Československa v roce 1918 se na scéně objevuje nový a skutečně nepřehlédnutelný fenomén - TRAMPING. Nebyl jen dočasnou zálibou několika kluků a holek. Právě naopak! I přes...

INFORMACE

AUTOR
Jan Krško,
DIMENZE
12,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Český tramping v časech formování a rozmachu.pdf

POPIS

Záhy po vzniku Československa v roce 1918 se na scéně objevuje nový a skutečně nepřehlédnutelný fenomén – TRAMPING. Nebyl jen dočasnou zálibou několika kluků a holek. Právě naopak! I přes prvotní nedůvěru rodičů či učitelů, přes nevoli státních orgánů i mládežnických či tělovýchovných organizací stále rostl a mohutněl. V průběhu 30. let se k němu hlásily desetitisíce mladých lidí. Co je na trampování přitahovalo? Na začátku určitě víkendová volnost. Touha vzít život aspoň během krátké sobotní a nedělní svobody do svých rukou. A to včetně toho sexuálního. Však také českou společností občas zněly hlasy, že tramping je vlastně hnutím sexuálním. Ale pozor, tramping nebyla jen romantika táborových ohňů a odchod ze zkaženého města do chrámu léčivé přírody. Tramping byl nedílnou součástí prvorepublikového systému a ten z něj nakonec dovedl těžit. Dokladem je třeba komerční šíření trampské písničky hudebním průmyslem. Nepřehlédnutelným se stal i trampský sport a mezinárodní úspěchy trampů-sportovců. Trampové se alespoň na čas stali lákavým voličským rezervoárem politických stran. Dosud spíše přehlížené dějiny prvorepublikového trampingu jsou tak vlastně zajímavou historií meziválečné společnosti a mladého československého státu.

Chcete si přečíst knihu?Český tramping v časech formování a rozmachu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Krško,. Číst Český tramping v časech formování a rozmachu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY