Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy

Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy - Věra Šlancarová | Jesuslecitona.org

...ch v depozitářích muzeí, galerií a archeologických institucí na ... Středověký šperk | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... ... Středověký šperk - Archeologické nálezy z jižní Moravy 2018, V. Šlancarová. Předkládáná monografie představuje první komplexní zpracování středověkých šperků uložených v depozitářích muzeí, galerií a archeologických institucí na jižní Moravě. Středověký šperk ... galerií a archeologických institucí na jižní Moravě. ... V analytické části práce jsou šperky zhodnoceny z hlediska t ... Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy ... ... . ... V analytické části práce jsou šperky zhodnoceny z hlediska typologie a morfologie, včetně komparace s nálezy z jiných lokalit a jsou zasazeny do dobového kontextu ve smyslu funkčním, estetickém i symbolickém. ... Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy. (Šlancarová Věra) První archeologické nálezy člověka na území Moravy sahají do doby před cca 800000tisíci lety. V jeskyni Šipka v okolí Štramberka byl doložen pobyt člověka neandrtálského. Na několika místech Moravy pak leží stopy období osídlení z období středního paleolitu ( 30000-10000 př.n.l.), v době kdy klima bylo podstatně chladnější než dnes a ledovec místy sahal až ... Šlézar P. Věra Šlancarová: Středověký šperk. Archeologické nálezy z jižní Moravy. Archeologické nálezy z jižní Moravy. Brno: Masarykova univerzita 2018. Ediční plán Spisů FF MU pro rok 2018 zahrnuje celkem 16 titulů, z toho šest cizojazyčných (v angličtině, němčině a španělštině), jedna z publikací bude obohacena o hudební CD. Jeden titul bude podpořen mimo edici Spisy FF MU. Svojí pestrostí ediční plán poukazuje k šíři spektra oborů pěstovaných na fakultě. Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy Předkládáná monografie představuje první komplexní zpracování středověkých šperků ... Kód: 0340828 Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy. Kniha - autor Věra Šlancarová, 282 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá -28% 770,-553,-bez DPH 503,-Koupit. Skladem 1 ks. Můžete mít v pondělí 4.5. od 12:30. Objednací kód: FKP0289735-14%. Raně středověký stříbrný dívčí šperk. Stříbrné náušnice. Šperk byl zhotoven unikátní a časově velmi náročnou metodou pravé granulace a pravého filigránu. Materiál: stříbro (Ag 925). Max. velikost: 3,5 cm....

INFORMACE

AUTOR
Věra Šlancarová
DIMENZE
9,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy.pdf

POPIS

Předkládáná monografie představuje první komplexní zpracování středověkých šperků uložených v depozitářích muzeí, galerií a archeologických institucí na jižní Moravě. Autorka do kolekce zahrnula předměty ze 79 lokalit, a to 45 z intravilánu měst, 11 z výzkumu hradů a 23 z výzkumu současných i zaniklých vsí a polokulturních lokalit. Výběr se omezil na období vrcholného středověku, tj. 13. až 15. století, s možnými časovými přesahy do staršího i mladšího období. Hlavní část práce tvoří katalog předmětů, které jsou kresebně nebo fotograficky dokumentovány a detailně popsány. Katalog je v plném znění publikovaný elektronicky v Digitální knihovně FF MU. V analytické části práce jsou šperky zhodnoceny z hlediska typologie a morfologie, včetně komparace s nálezy z jiných lokalit a jsou zasazeny do dobového kontextu ve smyslu funkčním, estetickém i symbolickém.

Chcete si přečíst knihu?Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Šlancarová. Číst Středověký šperk: Archeologické nálezy z jižní Moravy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY