Hrdinové kapitalistické práce

Hrdinové kapitalistické práce - Saša Uhlová | Jesuslecitona.org

... knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení ... Hrdinové kapitalistické práce - Saša Uhlová | KOSMAS.cz ... ... . ... Kniha Hrdinové kapitalistické práce je v. Právě čtených: 1x: Přečtených: 76x: Čtenářské výzvě ... Zaměstnanci firem v platební neschopnosti budou moci opět požádat Úřad práce o vyplacení dlužné mzdy. Zaměstnanci firem, kterým zaměstnavatel nevyplatil mzdu, protože je v platební neschopnosti, budou opět moci požádat o vyplacení mzdového nároku Úřad práce. Cyklus Hrdinové kapitalistické práce vzbudil velkou pozornost. ... Hranice práce - Wikipedie ... . Cyklus Hrdinové kapitalistické práce vzbudil velkou pozornost. Na sociálních sítích se dostavilo ohromné pobouření poté, co Daniel Kroupa věc okomentoval slovy: „Když se buržoazní panička odhodlá půl roku pracovat jako součást dělnické třídy za minimální mzdu, z níž dnes musí žít zhruba tři procenta ... by Člověčina | Sep 25, 2004-Oct 22, 2008 | 25 photos | Ano, to jsou oni, hrdinové dnešních dnů, bez nichž by se vývoj v naší zemi s největší pravděpodobností zastavil. Jednoduše řečeno slovy Jiřího Wolkera: "Dělník je smrtelný, práce je živá." Na první pohled budovatelský blábol, na druhý tragedie o slepnoucím topičovi v elektrárně - nemél pít tu ... This is "Hrdinové kapitalistické práce - Motol" by A2_LARM on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them. Hranice práce je český dokumentární film z roku 2017, který režírovala Apolena Rychlíková a jehož protagonistkou je novinářka Saša Uhlová.Společně napsaly i scénář snímku. V rámci jeho natáčení, které trvalo zhruba půl roku, se Uhlová jako novinářka v utajení nechala zaměstnat v profesích, které byly ohodnoceny nízkou, někdy minimální, mzdou. Zaujalo mě vyjádření jednoho nicku, že na pár dní dovolené v Dubaji či Karibiku má skoro každý. Nu nesouhlasím s ním. Asi jste už slyšeli o dokument "Hrdinové kapitalistické práce", kdy se novinářka Saša Uhlová nechala pod falešnou identitou zaměstnat na několika pozicích v různých firmách a natočila/napsala o tom reportáž, jak je porušován zákoník práce ... První z řady reportáží Hrdinové kapitalistické práce, přinášející svědectví z prostředí nejhůře placených zaměstnání, nás zavádí do prádelny nemocnice v pražském Motole.. Vedla mě po schodech dolů. Svěřovala jsem se jí se svými obavami, ...

INFORMACE

AUTOR
Saša Uhlová
DIMENZE
11,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrdinové kapitalistické práce.pdf

POPIS

Kniha investigativní novinářky Saši Uhlové sestává v první řadě z reportáží, které napsala a postupně vydávala v rámci speciálního projektu magazínu A2larm.cz (ten na něj získal grant od Fondu na podporu nezávislé žurnalistiky). Autorka si v rámci projektu změnila jméno a upravila fyzickou podobu, přeorganizovala svůj rodinný život a věnovala půl roku života zkoumání podmínek, v nichž pracují lidé na nekvalifikovaných a nízko placených pozicích – od prádelny přes drůbežárnu, kasu v supermarketu, výrobnu žiletek až po třídírnu odpadu. Součástí knihy jsou i osobní deníky a zápisky, v nichž zachycuje pocity, vjemy a reflexe, které se do reportáží nevešly. Jednotlivé reportáže jsou proloženy texty, které mají laickému čtenáři přiblížit legislativní i organizační okolnosti zaměstnávání lidí ze sociálně slabých vrstev. Celý projekt je propojen s dokumentárním filmem Hranice práce Apoleny Rychlíkové.

Chcete si přečíst knihu?Hrdinové kapitalistické práce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Saša Uhlová. Číst Hrdinové kapitalistické práce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY