Bakšiš

Bakšiš - Jiří Kratochvil | Jesuslecitona.org

...gn in to make your opinion count. Sign in to make your opinion count ... Jala Brat - Bakšiš Lyrics | Genius Lyrics ... . Rating is ... Czech: ·baksheesh (a bribe or tip)··baksheesh ... Definition from Wiktionary, the free dictionary bakšiš - SANDRA AFRIKA BAŠ VOLI BAKŠIŠ: Obasipali je PARAMA, ne zna im se BROJ! Jedva ih DRŽALA u rukama Bakšiš můžeme rozdělit do tří kategorií, a to na almužnu, spropitné a úplatek. Kdekoliv na ulici se vám může stát, že k vám naběhne kupa dětí a bude na vás pokřikovat "bakšiš, bakšiš", to znamená, že budou požadovat almužnu. Peníze byste jim ale dávat neměli. Bakšiš Lyrics: 'Ajde opet ... Bakšiš - Vijesti.me ... . Peníze byste jim ale dávat neměli. Bakšiš Lyrics: 'Ajde opet mi u kasne sate svrati / Jer tako dobru ne mogu sa vrata da te vratim / Osjećam ubi me, ali ne mogu stati / Gubim kada god ljubim te, ljubav na aparatima / Na pola lud Bakšiš ili napojnica je mala količina novca koja se daje konobarima, taksistima, nosaču i osoblju po hotelima za kvalitetno obavljenu uslugu. Daje se u ruku u vidu novca, sitnij...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kratochvil
DIMENZE
6,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Bakšiš.pdf

POPIS

Groteska Bakšiš se původně měla jmenovat Báj. Jakoby spisovatel chtěl naznačit čtenáři, že příběh, který nám vypráví, je dílem anonymního vypravěče. Toho, který si vybájil jejich život a vypráví nám ho. Dokonce ho vsadil přímo do děje jako manipulátora osudy svých hrdinů, čubky Daniely nesmírné krásy a mladičkého panice Jakoubka. Tím snovačem je skřet, který bydlí v dutině křemeláku, odkud vystrnadil sýčka, a žije ve vesnických báchorkách a povídačkách jako ratej anebo jinde zas kres, a kdoví, jak jinak. „Ti, kdo mě někdy potkali, anebo co jsem se jim přichomejtl do snu, považují mě omylem za zlou bytost. Ale já jsem ve skutečnosti mimo dobro a zlo. Jsem jediný skřet, který vám nikdy neublíží, ale taky nikdy neprospěje.“ Skřet si své vyprávění rozmarně užívá. Obrací osudy hrdinů jako krejčí svatební oblek panice Jakoubka, bere míru, stehuje, poopravuje, rozpáře a zase sešívá, vycpává ramena, zabírá a ubírá, občas přidá krajku, jindy trhne látkou, prodlužuje nohavice, šacuje kapsy nebo do nich vkládá další osudy a jiné příběhy, podšívá podšívku. A ona podšívka podšitá je sám Jiří Kratochvil. On je ten skřet v dutině stromu fascinován lidským pohlavím. Ústy skřetovými nám přiznává:„A mou největší žádostivostí je uvést do chodu nějaký rozmarný příběh. A s chutí si ho potom odvyprávět. Vždyť strojím příběhy jen proto, abych je pak mohl vyprávět.“Slovo bakshish znamená v perštině dar. Jiří Kratochvil nám prostřednictvím svého skřeta vypravěče daroval originální variantu věčného příběhu muže a ženy.

Chcete si přečíst knihu?Bakšiš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kratochvil. Číst Bakšiš Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY