Bajky

Bajky - Jean de La Fontaine, | Jesuslecitona.org

...zop, který ale není prokazatelná historická postava ... Planning Pre-Application Added to EZOP Online Portal ... .. Základem bajky je personifikace (zosobnění), kdy zvířata mluví jako lidé, případně je provázejí jiné nepřirozené jevy; z tohoto jednání vyplyne nějaké poučení či kritika chyby, která ... Hladať na tejto stránke: Témy. Klasici #čitateľský denník ezopove bajky #ako má vyzerať čitateľský denník #bajka o zvieratach #bajka #ezopove bajky v anglickom jazyku #bajka o slonovi #Ezopove bajky #bajky #ezop #bajka o srnke #príbeh o myšiakovi #čitateľský denník bajky #basen o myske #báje o zvieratách #lev a myš #basnicky o zvieratkach #čitatelsky dennik #ezop ... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor d ... Ezopove bájky - webzdarma ... ... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Ezopovy bajky (5) ( Ezop) - Pes a lev Pes si myslel, že je nejsilnější tvor, protože ve své domovině zabil mnoho ...

INFORMACE

AUTOR
Jean de La Fontaine,
DIMENZE
6,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Bajky.pdf

POPIS

Po mnoha letech vychází druhé české upravené vydání známých bajek francouzského básníka, prosaika a dramatika období klasicismu. Bajky se vyznačují kritickým pohledem na společnost, založenou na podvádění, pokrytectví, lžích a intrikách, poukazují na směšnost a někdy i tragiku některých situací, vyplývající ze vzájemných vztahů mezi utiskovanými a utlačovateli, jak se s nimi setkáváme v každodenním životě. Většinou jsou zakončeny morálním ponaučením. Mezi nejznámější bajky patří: Lišák a hrozny, Mladá vdova, Dva kohouti, Liška a čáp, Havran a liška, Švec a magnát ap.

Chcete si přečíst knihu?Bajky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean de La Fontaine,. Číst Bajky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY