Zapomeňte, že jste byli lidmi...: Nacistické koncentrační tábory – symbol barbarství

Zapomeňte, že jste byli lidmi...: Nacistické koncentrační tábory – symbol barbarství - Roman Cílek, | Jesuslecitona.org

...ěř celoevropských dějin představovaly ... Zapomente, ze jste byli lidmi (M. Moulis, R. Cilek) by ... ... . ... Zapomeňte, že jste byli lidmi... - Nacistické koncentrační tábory-symbol barbarství - 2. vydání ... co nacistické koncentrační tábory v dané etapě nejen německých, ale téměř celoevropských dějin představovaly. K vyjádření zvolili formu střídání faktografických kapitol s dramatickým vylíčením výjimečných ... Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory - symbol barbarství-- autor: Moulis Miloslav, Cílek Roman, Jedna dlouhá noc-- autor: Pitzerová Andrea Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy-- autor: Helmová Sarah Holocaust, Spojenci a Osvětim-- autor: Elbl Pavel B. Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacist ... Zapomeňte, že jste byli lidmi...: Nacistické koncentrační ... ... . Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory - symbol barbarství - Moulis Miloslav, Cílek Roman - Jak snadné a pohodlné je otočit se zády k minulosti. A jak je to také nestatečné! Dá-li se to takto říci, pak tato kniha, jejíž třetí Zapomeňte, že jste byli lidmi ... Miloslav Moulis. Nacistické koncentrační tábory - symbol barbarství. ... že nacistické tábory smrti nebyly ve 20. století bohužel jedinými, jimiž si lidstvo zatížilo svou historii. EAN: 9788075570949: ISBN: 978-80-7557-094-9: Rozměry: 213 x 153 x 25 mm: Zapomeňte, že jste byli lidmi - Nacistické koncentrační tábory - symbol barbarství. Cena s DPH 299,00 Cena bez DPH 271,82 Kč ... Kupte knihu Zapomeňte, že jste byli lidmi ... (Miloslav Moulis, Roman Cílek) s 22 % slevou za 233 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Popis. Zapomeňte, že jste byli lidmi... : nacistické koncentrační tábory - symbol barbarství. Autor Moulis Miloslav. Vydalo nakladatelství Epocha, Praha 2005....

INFORMACE

AUTOR
Roman Cílek,
DIMENZE
8,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Zapomeňte, že jste byli lidmi...: Nacistické koncentrační tábory – symbol barbarství.pdf

POPIS

Jak snadné a pohodlné je otočit se zády k minulosti. A jak je to také nestatečné! Dá-li se to takto říci, pak tato kniha, jejíž druhé vydání vám nabízíme, je pobouřenou autorskou vzpourou proti stavu, kdy se téma nacistických koncentračních táboru vytrácí z vědomí naší společnosti a je připomínáno vždy spíš jen jednostranně a nárazově. Proto se oba zkušení autoři literatury faktu, kteří se těmito otázkami již dlouho zabývají a mají k nim i osobní vztah (jejich otcové se stali oběťmi hitlerovců a Miloslav Moulis prožil jako politický vězen za ostnatými dráty téměř pět let), rozhodli zpracovat dílo, jež by přehlednou a čtivou formou nabídlo mnohostranný obraz toho, co nacistické koncentrační tábory v dané etapě nejen německých, ale téměř celoevropských dějin představovaly. K vyjádření zvolili formu střídání faktografických kapitol s dramatickým vylíčením výjimečných osudů a událostí. Název knihy vychází z nacistického záměru, aby ti, které uvěznili a hodlali zničit, přestali být lidmi - ale platí to rovněž v opačném směru: ti, kteří se podvolili k zformování, řízení a výkonu barbarské praxe v koncentračních táborech, sami přestali být běžnými lidskými bytostmi. I z těchto důvodů je o tom třeba psát - tím spíš, že nacistické tábory smrti nebyly ve 20. století bohužel jedinými, jimiž si lidstvo zatížilo svou historii.

Chcete si přečíst knihu?Zapomeňte, že jste byli lidmi...: Nacistické koncentrační tábory – symbol barbarství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Cílek,. Číst Zapomeňte, že jste byli lidmi...: Nacistické koncentrační tábory – symbol barbarství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY