Zen a umění údržby motocyklu

Zen a umění údržby motocyklu - Robert M. Pirsig | Jesuslecitona.org

...ní údržby motocyklu od Robert M. Pirsig na Martinus ... Reading Zen and the Art of Motorcycle Maintenance ... ... .cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Dnes zase jednou setkání se slavným kouskem. Na název Zen a umění údržby motocyklu od Roberta M. Pirsiga jsem narážel opakovaně. Lákalo mě to samo o sobě jako legrační název. A taky jsem tušil, že je to slavné. Tak jsem zaťal zuby a tuhle Zen a umění údržby motocyklu stáhnout knihu pdf, epub, mobi, docx, txt, fb2. Rozhodli jsme se vám dát knihu „Zen a umění ú ... Zen a umění údržby motocyklu - Robert M. Pirsig | KOSMAS ... ... . Rozhodli jsme se vám dát knihu „Zen a umění údržby motocyklu". Chcete-li to provést, musíte provést jen několik kroků.: 1. Stiskněte tlačítko níže (Get the book now!); 2. Zen a umění údržby motocyklu. Ohodnotit » ... že ji převratně použil v každodenní realitě, ať už jde o údržbu motocyklu, překládání knih či umývání nádobí. Jinými slovy: filozofie, která nám nedokáže pomoci s (frustrací nad) strženým šroubem, je filozofií k ničemu. ... Robert M. Pirsig v knize Zen a umění údržby motocyklu „zamazal filosofii od oleje"„Hvězdné nebe nade mnou, seřízený motor pode mnou a zenový klid ve mně," nabízí se poznamenat po přečtení této knihy.Pirsig se svým Zkoumáním hodnot (jak zní podtitul svazku) vlétl do rozčarovaných 70. let...

INFORMACE

AUTOR
Robert M. Pirsig
DIMENZE
3,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Zen a umění údržby motocyklu.pdf

POPIS

„Hvězdné nebe nade mnou, seřízený motor pode mnou a zenový klid ve mně,“ nabízí se poznamenat po přečtení této knihy. Pirsig se svým Zkoumáním hodnot (jak zní podtitul svazku) vlétl do rozčarovaných 70. let jako sršeň do vosího hnízda a způsobil na literární, filozofické i vědecké scéně menší zemětřesení. Kniha se stala okamžitě bestsellerem, následovala vlna více či méně úspěšných epigonů a překlady do mnoha světových jazyků. Text tak v sobě spojuje zdánlivě neslučitelné žánry cestovního deníku, románu a filozofických úvah. Zážitky z cesty jsou komentovány a uváděny do souvislostí s vykládanou metafyzikou, která neméně závažně ovlivňuje vypravěčův vnitřní život a vztah k jeho synovi. Pirsig tu usiluje o smíření dvou zásadních směrů lidského chápání, které až doposud existovaly ve vzájemné opozici. Na jedné straně stojí západní, racionální, čili klasický způsob myšlení, na straně druhé přístup východní, emocionální, čili romantický. Takřka až detektivním pátráním dochází Pirsig k odhalení klíčového pojmu své filozofie, Kvality, váže jej k mystickým pojmům východních filozofií a svérázným způsobem se také vyrovnává s filozofickými „viníky“ ze starověkého Řecka, kteří v jeho interpretaci zapříčinili rozkol ve vnímání dobra a pravdy. Největším přínosem Pirsigových myšlenek je však skutečnost, že „zamazal filozofii od oleje“, což znamená, že ji převratně použil v každodenní realitě, ať už jde o údržbu motocyklu, překládání knih či umývání nádobí. Jinými slovy: filozofie, která nám nedokáže pomoci s (frustrací nad) strženým šroubem, je filozofií k ničemu.

Chcete si přečíst knihu?Zen a umění údržby motocyklu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert M. Pirsig. Číst Zen a umění údržby motocyklu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY