Kdo je člověk?

Kdo je člověk? - Abraham Joshua Heschel | Jesuslecitona.org

...zakládajícími texty, kterými ... Studie Kdo je člověk? je rozšířenou verzí přednášky, kterou Heschel proslovil na Stanfordské universitě v roce 1963 (Raymond Fred West Memorial Lectures at Stanford University) ... Renesanční člověk: Kdo to je a jak se jím stát? - Dreamlife.cz ... . Bývá považována za klíčovou práci Heschelovy filosofické antropologie, je to vlastně zhuštěná forma výše uvedených filosofických úvah z ... Za nejstaršího člověka světa je považován takový člověk, jehož ověřená délka života přesahuje délku života všech ostatních žijících lidí na světě.Za ověřený se považuje věk člověka, jehož datum narození je doloženo písemným úředním záznamem.Vzhledem k tomu, že i nejdéle žijící člověk nakonec zemře, titul nejdéle žijícího postupně ... Kdo ... Citáty o lidech (4451 citátů) | Citáty slavných osobností ... .Za ověřený se považuje věk člověka, jehož datum narození je doloženo písemným úředním záznamem.Vzhledem k tomu, že i nejdéle žijící člověk nakonec zemře, titul nejdéle žijícího postupně ... Kdo je Člověk utahaný (Homo schlepiens)? Pojďte se společně s doktorkou Mayim Bialik vydat na dobrodružnou vědeckou výpravu za tajemstvím kmene Člověka utahaného (Homo schlepiens ... Kdo by nechtěl, aby se o něm tvrdilo, že je renesanční člověk. Být všeobecně všestranný a nadaný pro nejrůznější obory, to by bylo bájo. Domluvit se několika jazyky a nestydět se u toho jako školák, mít rozhled v aktuálním dění, znát poslední divadelní hry a po práci chodit pravidelně posilovat? To zní jako sen, ale jak […] Kdo je ten nejlepší člověk v Pěticích, jemuž je balíček adresován? Balíček má ve svých rukou poštmistr Plíšek a to ho rázem učiní středem pozornosti všech lidí v Pěticích ... Fanatik je člověk, který je něčím vášnivě, nezdravě posedlý. Často se o fanatismu hovoří v souvislosti s náboženskou vírou nebo nějakou ideologií. Fanatik není schopen kritického přístupu, netoleruje jiné názory a nestrpí odpor proti svému přesvědčení. Fanatismus je bez výjimky škodlivý a nebezpečný- např. islámští terostisté jsou náboženskými fanatiky. Zbytečný člověk (rusky лишний человек, lišnij čelavěk) je častý motiv v ruské literatuře 19. století Zapomínají n...

INFORMACE

AUTOR
Abraham Joshua Heschel
DIMENZE
10,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Kdo je člověk?.pdf

POPIS

Studie Kdo je člověk? je rozšířenou verzí přednášky, kterou Heschel proslovil na Stanfordské universitě v roce 1963 (Raymond Fred West Memorial Lectures at Stanford University). Bývá považována za klíčovou práci Heschelovy filosofické antropologie, je to vlastně zhuštěná forma výše uvedených filosofických úvah z padesátých let, doplněná o některé pozdější postřehy. Základním tématem je otázka, co znamená být člověkem, jaké jsou základní atributy lidského bytí, v čem spočívá identita člověka, jaký je rozdíl mezi „bytím“ a „žitím“ apod., to vše na pozadí Heschelovy svébytné koncepce vztahu Boha a člověka, jak ji zformuloval ve své „hlubinné theologii“ (depth-theology), jejíž kořeny lze nalézt už v jeho disertaci Die Prophetie z roku 1936.

Chcete si přečíst knihu?Kdo je člověk? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Abraham Joshua Heschel. Číst Kdo je člověk? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY