Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie

Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie - Richard Thaler | Jesuslecitona.org

...etrii, historické i jiné odborné knihy ... Příběh behaviorální ekonomie - klubknihomolu.cz ... . Neočekávané chování. příběh behaviorální ekonomie. Richard H. Thaler ; z anglického originálu Misbehaving. The making of behavioral economics ... přeložil Jan Kalandra. Thaler, Richard H., Thaler, Richard H., Document has not been rated yet Podtitul: Příběh behaviorální ekonomie. Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování", tj. takové, které neodpovídá ústředn ... Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ... ... . takové, které neodpovídá ústřední ekonomické teorii, podle které se člověk chová a rozhoduje tak, aby po racionální úvaze maximalizoval svůj prospěch. Neočekávané chování Autor Richard Thaler. Populární; Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování", tj. takové, které neodpovídá ústřední ekonomické teorii, podle které se člověk chová a rozhoduje tak, aby po racionální úvaze maximalizoval svůj prospěch. Neočekávané chování - Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie; Misbehaving - The Making of Behavioural Economics; Šťouch; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181. Uvedené věty jsou úryvky z knihy Richard Thaler: Neočekávané chování - Příběh behaviorální ekonomie (Argo a Dokořán 2017). Autor pokládá popis situací za doklad, že klasické ekonomické teorie se mýlí, když lidské jednání popisují jako racionální, konzistentní, nebo jak přesně to chcete nazvat. Richard H. Thaler svou knihou Neočekávané chování tak trochu píchl do vosího hnízda ustálených ekonomických teorií a modelů a ukázal, že „všechno je jinak". Mezi řádky se dá dokonce vyčíst i to, že světová ekonomika, resp. finančnictví, je vposledku podivnou hrou nesrozumitelných čísel, pro kterou se u nás ujal ... Thaler, R. H. Neočekávané chování: příběh behaviorální ekonomie Praha: Argo, Dokořán, 2017. 377 stran. ISBN 978-80-7363-838-2. Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování", tj. takové, které neodpovídá ústřední ekonomické teorii, podle které se člověk chová a rozhoduje tak, aby po racionální úvaze maximalizoval svůj prospěch. Autor ukazuje, že se to zaprvé neděje, a taky proč se to ani dít nemůže, a jaké to má důsledky pro ekonomickou teorii i pro konkrétní ... Racionální rozhodování a behaviorální ekonomie Klasická ekonomická teorie dlouhá léta trpěla závažným omylem ve svých základních předpokladech. Považovala totiž lidi, jako základní tržní subjekty, za jakési superracionální bytosti, schopné v jakékoliv situaci ideálně optimalizovat a kalkulovat své chování ku ......

INFORMACE

AUTOR
Richard Thaler
DIMENZE
7,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie.pdf

POPIS

Anglický titul Misbehaving znamená zhruba „nesprávné chování“, tj. takové, které neodpovídá ústřední ekonomické teorii, podle které se člověk chová a rozhoduje tak, aby po racionální úvaze maximalizoval svůj prospěch. Autor ukazuje, že se to zaprvé neděje, a taky proč se to ani dít nemůže, a jaké to má důsledky pro ekonomickou teorii i pro konkrétní fungování ekonomiky. Kniha je mapováním geneze nového přístupu k ekonomii, oboru behaviorální ekonomie, která zohledňuje lidskou iracionalitu, neinformovanost i lenost. Na příkladech i s teoretickým výkladem.

Chcete si přečíst knihu?Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Thaler. Číst Neočekávané chování: Podivuhodný příběh behaviorální ekonomie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY