Modlitba za Černobyl: kronika budoucnosti

Modlitba za Černobyl: kronika budoucnosti - Světlana Alexijevičová | Jesuslecitona.org

...rov s ľuďmi z černobyľskej oblasti. Rozprávala sa s vdovami po hasičoch, ktorí ako prví bez ochrany hasili elektráreň, s vojakmi nasadenými na likvidáciu následkov katastrofy, s ... Modlitba za Černobyl Kronika budoucnosti - Artforum ... ... Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti book. Read 4,331 reviews from the world's largest community for readers. 26. dubna 1986 zničila série výbuchů ... K elektronické knize "Modlitba za Černobyl -- Kronika budoucnosti" doporučujeme také: (e-book) Duch znojemských katakomb Vondruška, Vlastimil Cena: 199 Kč (e-book) Koruna Cassová, Kiera Cena: 169 Kč (e-book) Zinkoví chlapci Alexijevičová, Světlana Cena: 249 Kč ... Modlitba za Černobyl: Kronika budoucnosti Šokující pohled na jednu z největších nukleárních katastrof světa od laureátky Nobelovy ceny 26. dubna 1986 zničila série výbuchů ... Světlana Alexijevičová - Wikipedie ... ... Modlitba za Černobyl: Kronika budoucnosti Šokující pohled na jednu z největších nukleárních katastrof světa od laureátky Nobelovy ceny 26. dubna 1986 zničila série výbuchů reaktor a budovu 4. energobloku černobylské atomové elektrárny, nacházející se nedaleko od běloruských hranic. Modlitba za Černobyl: kronika budoucnosti (Чернобыльская молитва). Brno: Doplněk, 2002. 229 s. ISBN 80-7239-082-1. (česky) Překlad Milan Jungmann; ALEXIJEVIČOVÁ, Světlana. Doba z druhé ruky: konec rudého člověka (Время секонд хэнд). Příbram: Pistorius & Olšanská, 2015. 492 s. ISBN 978-80-87855 ... Modlitba za Černobyl. Kdo napsal knihu Modlitba za Černobyl? Autorem je Světlana Alexijevič. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti ... Modlitba za Černobyl - šokující pohled na jednu z největších nukleárních katastrof v historii lidstva v podobě výpovědí těch, které výbuch černobylské jaderné elektrárny zasáhl a ovlivnil nejvíc. Autorka Světlana Alexijevičová, audioknihu vypráví Lucie Kožinová a ... Modlitba za Černobyl Kronika budoucnosti . ... Za války zahynul každý čtvrtý Bělorus, dnes žije každý pátý na zamořeném území. To představuje 2,1 milionu lidí, z toho 700 000 dětí. Počet nemocných rakovinou se po Černobylu znásobil 74krát, úmrtnost se zvýšila o 23,5 %, nejvíc lidí umírá v produktivním věku mezi ... Modlitba za Černobyl - šokující pohled na jednu z největších nukleárních katastrof v historii lidstva v podobě výpovědí těch, které výbuch černobylské ...

INFORMACE

AUTOR
Světlana Alexijevičová
DIMENZE
12,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Modlitba za Černobyl: kronika budoucnosti.pdf

POPIS

26. dubna 1986 zničila série výbuchů reaktor a budovu 4. energobloku černobylské atomové elektrárny, nacházející se nedaleko od běloruských hranic. Černobylská katastrofa se stala největší technologickou katastrofou 20. století. Pro malé Bělorusko (má 10 milionů obyvatel) znamenala národní neštěstí. Za Velké vlastenecké války zničili němečtí fašisté na běloruském území 619 vesnic i s obyvatelstvem. Po Černobylu přišla země o 485 vesnic a osad. Za války zahynul každý čtvrtý Bělorus, dnes žije každý pátý na zamořeném území. To představuje 2,1 milionu lidí, z toho 700 000 dětí. Počet nemocných rakovinou se po Černobylu znásobil 74krát, úmrtnost se zvýšila o 23,5 %, nejvíc lidí umírá v produktivním věku mezi 45 až 50 lety, zatímco stářím umírá jen jeden člověk ze čtrnácti. Kniha laureátky Nobelovy ceny Světlany Alexijevičové je sestavena z rozhovorů s lidmi z černobylské oblasti, jejichž život neštěstí zásadně ovlivnilo, s vdovami po hasičích, kteří byli jako první bez jakékoliv ochrany posláni hasit hořící elektrárnu, s mobilizovanými vojáky nasazenými v obrovském měřítku, často nesmyslně, na likvidaci následků katastrofy, s vysídlenými rolníky, vědci, kteří měli zakázáno informovat obyvatelstvo, stranickými pracovníky, kteří zbytečně a marně čekali na pokyny shora. Můžeme ji číst jako varování před technologickou apokalypsou, ale i jako obžalobu komunistického režimu, jehož vinou byla černobylská elektrárna postavena fušersky a s nedostatečnou precizností a který v okamžiku, kdy bylo potřeba rázně jednat, lhal vlastním lidem, rozsah celého neštěstí zastíral a svou nečinností a nekompetentností zapříčinil smrt tisíců lidí. Řada ruských historiků a politologů je přesvědčena, že otřes, jenž černobylská katastrofa způsobila v ruské společnosti, byl jednou z hlavních příčin rychlého pádu komunistického režimu o tři roky později.

Chcete si přečíst knihu?Modlitba za Černobyl: kronika budoucnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Světlana Alexijevičová. Číst Modlitba za Černobyl: kronika budoucnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY