Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových - Pavel Větrovec | Jesuslecitona.org

...ální, prorocké a „nové historické" ... Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ... . Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových. VĚTROVEC Pavel. skladem. 179 Kč 161 Kč. Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného... \"Historické\" knihy Starého zákona. ... Zákon, který... Pastorální teologie pro laiky. Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových 172 Kč -23 %. Koupit. Indická filozofia 304 Kč -5 % ... Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ... . Koupit. Indická filozofia 304 Kč -5 %. Koupit. DC 1250 Kč Koupit. ZÁKON A PRÁVO V ARCHAICKÝCH KULTURÁCH 280 Kč -15 %. Koupit. Obrana želvy 182 Kč -24 %. Koupit. Diamantová sútra 385 Kč -15 %. Koupit. Prekliate dni ... Nejdříve v pondělí od 8h; Mojžíšův zákon je obsažen v pěti knihách Mojžíšových. Dějiny spásy od počátku Božího záměru až do Mojžíšovy smrti se v nich střídají s texty legislativními; jejich rámec tvoří stvoření, smlouva s Noem a Abrahámem, vyjítí z Egypta, sinajská smlouva a pobyt na poušti. První studium Starého zákona. Kdo napsal knihu První studium Starého zákona? Autorem je Pavel Větrovec. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových. Pavel Větrovec-5%. 170 Kč ... Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových Pavel Větrovec • Pavel Mervart, 2017 . Posíláme do 16 dní. Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. ... Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových (978-80-7465-238-7) Kniha - autor Pavel Větrovec, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových (978-80-7465-238-7) Kniha - autor Pavel Větrovec, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. online knihkupectví s osobním odběrem zdarma v knihovně Objednávajte knihu První studium Starého zákonaod autora Pavel Větrovec v internetovom kníhkupectve Megaknihy.sk. Rýchle odoslanie, skvelé ceny...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Větrovec
DIMENZE
12,17 MB
NÁZEV SOUBORU
Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových.pdf

POPIS

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Forma zpracování téma zpřístupňuje i širšímu okruhu zájemců. Autorský text doprovázejí krátké ukázky hebrejského textu s překladem. Úvod čtenáře seznámí se základními pojmy, rozsahem, obsahema literárními druhy biblických knih. Přibližuje literárněhistorické problémy a poměrně rozsáhlé dějiny exegeze až po aktuální stav bádání. Následující tři kapitoly se soustřeďují na velké úseky biblického vyprávění Tóry: „dějiny“ počátků, příběhy patriarchů ve vyprávěcích cyklech a konečně příběhy Mojžíše a jeho lidu při cestě z Egypta do zaslíbené země. Na vyprávění logicky navazuje i legislativa – zvlášť významné jsou Desatero, smlouva a tři velké právní kodexy v knihách Tóry. Závěr stručně hodnotí dopady Tóry na další biblické knihy a tradici, zejména židovskou a křesťanskou. Publikaci lze využít jak pro systematické studium, tak jako informaci o základních teologických liniích a pojmech v Tóře.

Chcete si přečíst knihu?Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Větrovec. Číst Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY