Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci

Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci - Miloš Korhoň (ed.), | Jesuslecitona.org

...lomouci na jarní měsíce letošního roku Vědecká knihovna v Olomouci ... Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci ... ... . V úterý 17. 5. se s námi můžete projít po stopách knihovny. Sraz v 16:30 u kašny Tritonů na nám. Republiky. 3. 5. 2016 V úterý 10. 5. v 17:00 se v přednáškovém sále VKOL uskuteční přednáška Zrušeno, konfiskováno! 26. 4. 2016 V úterý 3. 5. v 17:00 se v přednáškovém sále VKOL uskuteční přednáška Zakázané ... V úterý 17. 5. se s námi můžete projít po stopách knihovny. Sr ... Chrám věd a múz. Dějiny Vědecké knihovny v Olomouci by ... ... ... V úterý 17. 5. se s námi můžete projít po stopách knihovny. Sraz v 16:30 u kašny Tritonů na nám. Republiky. 3. 5. 2016 V úterý 10. 5. v 17:00 se v přednáškovém sále VKOL uskuteční přednáška Zrušeno, konfiskováno! 26. 4. 2016 V úterý 3. 5. v 17:00 se v přednáškovém sále VKOL uskuteční přednáška Zakázané ... Vernisáž výstavy Vědecké knihovny v Olomouci, která právě probíhá ve Vlastivědném muzeu a Muzeu moderního umění Olomouc. Vědecká knihovna v Olomouci. Hlavní stránka. Nový katalog v systému ALEPH 500: více než 600 000 bibl. záznamů. On-line vyhledávání, objednávání, rezervování, prodlužování výpůjček. Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci (KUP) je akademická knihovna. Slouží studentům, akademickým pracovníkům i široké veřejnosti. Tematicky je fond knihovny zaměřen na obory, které se studují na Univerzitě Palackého v Olomouci, proto převážnou část fondu tvoří odborná literatura, zastoupena je i beletrie.Knihovna má téměř 500 tisíc svazků (monografie ... Chrám věd a múz dějiny Vědecké knihovny v Olomouci Autor: Miloš Korhoň; Tereza Vintrová Publikace, vydaná k 450. výročí vzniku Vědecké knihovny v Olomouci, připomíná dějiny paměťové instituce, jež je neodmyslitelně spjatá s kulturním dění v moravské metropoli. ... Dostupnost: 3 ... Chrám věd a múz | 450 let Vědecké knihovny v Olomouci. Vědecká knihovna představuje své poklady. Tisková zpráva | 6. 4. 2016. Zcela výjimečný výstavní projekt připravila ve spolupráci se svými partnery na jarní měsíce letošního roku Vědecká knihovna v Olomouci. Výpravný katalog výstavy pořádané k 450. výročí Vědecké knihovny v Olomouci, která představila na dvě stovky významných dokumentů knihovny. Tisky, mapy, rukopisy a další dokumenty jsou řazeny podle tematických okruhů, které vycházely z dějinných období a událostí, jež formovaly skladbu a rozsah fondu dnešní Vědecké knihovny v Olomouci - jezuitská knihovna ... Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci. ... U příležitosti 450. výročí Vědecké knihovny v Olomouci byly vydány zcela nově zpracované dějiny knihovny. Přibližují osudy instituce od příchodu členů jezuitského řádu v roce 1566 až do dnešních dnů. Kniha: Chrám věd a múz - 450 let Vědecké knihovny v Olomouci - Jana Hrbáčová; Rostislav Krušínský Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Chrám věd a múz dějiny Vědecké knihovny v Olomouci Autor: Mil...

INFORMACE

AUTOR
Miloš Korhoň (ed.),
DIMENZE
10,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci.pdf

POPIS

U příležitosti 450. výročí Vědecké knihovny v Olomouci byly vydány zcela nově zpracované dějiny knihovny. Přibližují osudy instituce od příchodu členů jezuitského řádu v roce 1566 až do dnešních dnů. Mimo jiné reflektují dopady švédské okupace za třicetileté války, zrušení jezuitského řádu, proměnu ve veřejnou knihovnu, snahy o přesun do Brna, nikdy nekončící boj s nedostatkem prostoru a s tím související několikeré stěhování či vliv udělení práva povinného výtisku pro Moravu a Rakouské Slezsko v roce 1807 na skladbu a rozsah knihovního fondu. Dějiny byly zpracovány na základě nového průzkumu archivních pramenů a na více než třech stech stranách jsou ilustrovány četnými reprodukcemi a fotografiemi.

Chcete si přečíst knihu?Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Korhoň (ed.),. Číst Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY