Klingsor

Klingsor - Hermann Hesse | Jesuslecitona.org

...birth name (Arthur Justin) Léon Leclère (born Lachapelle-aux-Pots, Oise department, 8 August 1874; died Nogent-sur-Marne, 3 August 1966), was a French poet, musician, painter and art critic, best known for his artistic association with the composer Maurice Ravel ... Klingsor | Article about Klingsor by The Free Dictionary ... .. His pseudonym, combining the names of Wagner's hero Tristan (from Tristan und Isolde) and his (Wagner's ... Klingsor, the Black Magician Parsifal Unveiled, a book by Samael Aun Weor . Klingsor, the Black Magician Print Details Written by Samael Aun Weor Category: Parsifal Unveiled Created: 02 January 1972 Magic Legends state that yonder, in a luxuriant corner of a warm valley, very close to the sacred land of the Muslims, the evil magician Kl ... Klingsor | Article about Klingsor by The Free Dictionary ... . Klingsor, the Black Magician Print Details Written by Samael Aun Weor Category: Parsifal Unveiled Created: 02 January 1972 Magic Legends state that yonder, in a luxuriant corner of a warm valley, very close to the sacred land of the Muslims, the evil magician Klingsor ... The eponym Klingsor syndrome has been used to describe the act of genital self-mutilation associated with religious delusions. The name 'Klingsor' was based on a fictitious character in Wagner's opera where Klingsor was a magician who castrated himself because of his inability to remain chaste in order to be accepted from the Knights of the ... En busca de Klingsor (1999) sorprende por la tematica: una novela de corte policiaco, ambientada en la segunda guerra mundial y que habla de ciencia, nazismo y bombas atomicas. In Search of Klingsor is, in many ways, a remarkable book. It is full of science, philosophy, metaphysics ...

INFORMACE

AUTOR
Hermann Hesse
DIMENZE
11,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Klingsor.pdf

POPIS

V roce 1920 vyšly pod titulem Klingsor poprvé tři povídky Hermanna Hesseho, pozdějšího nositele Nobelovy ceny za literaturu. Na první pohled se jeví dosti různorodé, a přece mají jedno společné: vztah k expresionismu. Povídka Klein a Wagner je patrně autorovým nejexpresionističtějším textem, rozdvojením hrdiny se do ní promítá Hesseho zkušenost s psychoanalýzou i nevole k měšťáckému světu. V Dětské duši reflektuje Hesse z pohledu dospělého zážitek z vlastního dětství. V povídce Klingsorovo poslední léto se bezesporu odrazila velká změna, která se udála v Hesseho životě: Jeho první žena Maria Bernoulli byla trvale hospitalizována pro schizofrenii, manželství se rozpadlo, Hesse byl propuštěn z oddělení péče o válečné zajatce, Německo ovládl zhoubný nacionalismus a Hesse přesídlil do slunné Montagnoly ve švýcarském kantonu Ticino, kde našel nejen nový domov, ale i novou lásku k malířce a zpěvačce Ruth Wengerové. Prostřednictvím hlavní postavy, osamělého malíře, Hesse zkoumá umělectví jako možnost a způsob existence. Klingsor vyděšený blížící se smrtí se snaží prožít zbývající čas co nejlépe a nejradostněji, cele se oddává umění, noci tráví u vína a v náručí žen. Povídka vrcholí Klingsorovým posledním uměleckým počinem, autoportrétem, který jako by byl zpodobněním mnoha tváří. Hernann Hesse (1877–1962) je nejvydávanějším německým autorem 20. století, mnohá jeho díla dosáhla milionových nákladů. Intenzita jeho působení se po 2. světové válce výrazně zvyšovala od 50. let nejprve v Koreji a v Japonsku, posléze v 60. a 70. letech obzvláště v USA. Pro mladou generaci se Hesse nechtěně stal jakýmsi guru, mladí z něho čerpali inspiraci pro svůj boj proti autoritám, pro odmítání utilitárnosti západní civilizace, přejímali jeho intenzivní vztah k přírodě, k východním filozofiím a náboženstvím atd. Hesse však v podstatě nikdy neopustil svou křesťanskožidovskou orientaci a dalšími vlivy ji pouze obohacoval.

Chcete si přečíst knihu?Klingsor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hermann Hesse. Číst Klingsor Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY