Periodické příběhy: Zvláštní životy prvků

Periodické příběhy: Zvláštní životy prvků - Hugh Aldersey-Williams | Jesuslecitona.org

...šimi. Aldersey‑Williams píše o chemii nejen velmi poutavě, ale přesvědčivě a nesmírně poctivě ... E-kniha: Periodické příběhy | Knihy.ABZ.cz ... . Škoda, že Periodické příběhy nestojí právě málo. (Nikomu to neříkejte, ale jsou celé dohledatelné na internetu.) Zdroj: Aldersey‑Williams, Hugh: Periodické příběhy, Zvláštní životy prvků, Argo/Dokořán, Praha 2016 Periodické příběhy: Zvláštní životy prvků Hugh Aldersey-Williams Nakladatelé: Argo , Dokořán 2017 Kniha Periodické příběhy odhaluje udivující tajemství a barvitou minulost chemických prvků. Má podobu úžasné a objevné cesty, která ukazuje, že příběhy chemických prvků jsou našimi p ... E-kniha: Periodické příběhy | Knihy.ABZ.cz ... . Má podobu úžasné a objevné cesty, která ukazuje, že příběhy chemických prvků jsou našimi příběhy a jejich životy jsou neoddělitelně spjaty s životy našimi. Periodické příběhy Zvláštní životy prvků V tuto chvíli bohužel rozebráno. Překlad Stanislav Pavlíček, vázaná s přebalem, 304 stran, 448 Kč, ISBN 978-80-7363-699-9, ISBN koeditora 978-80-257-1935-0, EAN 9788073636999, řada zip, vydání 1, poprvé vyšlo 25.10.2016. Původní název: Periodic Tales. The Curious Lives of the ... Podtitul: Zvláštní životy prvků. Chemické prvky tvoří všechno ve vesmíru, včetně vás. Lze je uspořádat do krátké a přehledné periodické tabulky, přesto však všechny mají svou osobnost, vlastnosti, silné a slabé stránky. Chemické prvky uspořádané v přehledné periodické soustavě nabízí velké množství příběhů. Kdy a kdo je objevil, proč se jmenují tak, jak se jmenují, a jak ovlivnily životy slavných osobností, to se dozvíte v knize s příznačným názvem Periodické příběhy.Periodické příběhy. Periodické příběhy Zvláštní životy prvků Chemické prvky tvoří všechno ve vesmíru, včetně vás. Lze je uspořádat do krátké a přehledné periodické tabulky, přesto však všechny mají svou osobnost, vlastnosti, silné a slabé stránky. Periodické příběhy: Zvláštní životy chemických prvků 448,-349,-Není dostupné Periodické příběhy: Zvláštní životy chemických prvků Všechno ve vesmíru je z nich vytvořeno, včetně nás. podobně jako my sami i chemické prvky mají svoji osobnost, postoje, talent, nedostatky a smysluplné příběhy. Periodické příběhy od Hugh Aldersey-Williams v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. ... že příběhy chemických prvků jsou našimi příběhy a jejich životy jsou neoddělitelně spjaty s našimi životy. ... Zvláštní životy chemických prvků : Název v originále ... Kniha Periodické příběhy odhaluje ...

INFORMACE

AUTOR
Hugh Aldersey-Williams
DIMENZE
6,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Periodické příběhy: Zvláštní životy prvků.pdf

POPIS

Chemické prvky tvoří všechno ve vesmíru, včetně vás. Lze je uspořádat do krátké a přehledné periodické tabulky, přesto však všechny mají svou osobnost, vlastnosti, silné a slabé stránky. O tom všem pojednává kniha Periodické příběhy, která se však od běžných populárně-naučných knih v jedné zásadní věci liší: nezabývá se jen prvky samotnými, případně historií jejich objevu a využití, ale plasticky ukazuje jejich osudy v lidské společnosti a kultuře. Nedozvíte se jen, kdo a kdy objevil chrom a k čemu se dá použít, ale i to, jak se pod jeho vlivem proměňoval americký automobilový průmysl a jak změnil vnímání sexuality v moderní společnosti. Rovněž se dočtete, že proslulé pařížské „zinkové bary“ ze zinku nejspíše vůbec nebyly, proč je platina dražší než zlato, ačkoli je jí na světě mnohem víc, nebo se naučíte po alchymistickém způsobu uvařit z moči fosfor. Zjistíte také, proč jsou dva chemické prvky pojmenovány po zcela neznámých lidech, zatímco na skutečné velikány chemie se nedostalo, i to, proč vlastně zemřel Napoleon a kdo objevil vůbec nejvíce prvků. Kniha Periodické příběhy odhaluje udivující tajemství a líčí barvitou minulost chemických prvků v lidské kultuře. Má podobu úžasné a objevné cesty, která ukazuje, že příběhy prvků jsou i našimi příběhy a jejich životy jsou trvale a neoddělitelně spjaty s těmi našimi.

Chcete si přečíst knihu?Periodické příběhy: Zvláštní životy prvků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hugh Aldersey-Williams. Číst Periodické příběhy: Zvláštní životy prvků Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY