Nová Evropa. Stanovisko slovanské

Nová Evropa. Stanovisko slovanské - Tomáš Garrigue Masaryk | Jesuslecitona.org

...Stanovisko slovanské. Napsal Tomáš Garrigue Masaryk ... Kniha: Nová Evropa - Tomáš Garrigue Masaryk | Knihy.ABZ.cz ... . Nákladem Gustava Dubského v Praze. 1920. PŘEDMLUVA K VYDÁNÍ ČESKÉMU Vydání francouzské a anglické bylo vytisknuto. jako rukopis a nebylo dáno na knižní trh. Ke zprávě. v předmluvě k tomu vydání dodávám, že část pů-vodního rukopisu, jak teď vidím ... Téma/žánr: první světová válka (1914-1918) - první světová válka (1914-1918) - územní změny -- Evropa - geopolitika -- Evropa - národní stát - malé státy - právo na sebeurčení - rozpad Rakousko-Uherska (1918) - slovanství - Evropa, Počet stran: 256, Cena: 257 Kč, Rok vydání: 2016, Nakladatelství: Ústav T. G. Masaryka Český-jazyk.cz - ČÍTANKA: Nová Evro ... PDF TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK - Rodon ... . G. Masaryka Český-jazyk.cz - ČÍTANKA: Nová Evropa: Stanovisko slovanské (Tomáš Garrigue Masaryk) - Předmluva k vydání českému Vydání francouzské a anglické bylo vytisknuto jako rukopis a nebylo dáno na knižní trh. Ke zprávě v předmluvě k tomu vydání dodávám, že část... Additional Physical Format: Online version: Masaryk, T.G. (Tomáš Garrigue), 1850-1937. Nová Evropa. V Praze, Nákl. G. Dubského, 1920 (OCoLC)567472602 T. G. Masaryk: Nová Evropa. Stanovisko slovanské. Spisy T. G. Masaryka. Sv. 14. Spisy T. G. Masaryka. Svazek 14. T. G. Masaryk knihu věnoval českým a slovenským vojákům, kteří vstoupili do spojeneckých armád v Rusku, ve Francii, v Americe, Anglii, v Itálii a v dalších státech, kde projevili své protirakouské smýšlení a odhodlání, bojovat za svobodu a nezávislost našeho ... Abstract. Is Tomáš Garrigue Masaryk's Nová Evropa.Stanovisko slovanské (The New Europe: A Slavic Point of View), published in 1920, still relevant today? 1 It is a work where he not only justified the need to destroy the Austro-Hungarian Empire because it had proved incapable of transforming itself into a federation of equal nations, but where he also predicted a Europe united by ... Euro-Slavism (Euroslavism) is a political concept that evolved from Pan-Slavism.It aims to solve problems of Slavic peoples within the European Union.Euroslavi...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Garrigue Masaryk
DIMENZE
12,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Nová Evropa. Stanovisko slovanské.pdf

POPIS

T. G. Masaryk knihu věnoval českým a slovenským vojákům, kteří vstoupili do spojeneckých armád v Rusku, ve Francii, v Americe, Anglii, v Itálii a v dalších státech, kde projevili své protirakouské smýšlení a odhodlání, bojovat za svobodu a nezávislost našeho národa. Knihu věnoval také těm, kteří museli pro Rakousko bojovat z donucení. Autor v knize vyložil český národní program a své pojetí první světové války, zhodnotil její význam pro budoucnost nezávislého českého národa a vyslovil se pro obnovení samostatného českého státu a Slovenska, který by se měl stát rovnocennou součástí politické a sociální organizace Evropy. Mnohé z otázek zpracovaných v knize jsou nadčasové a mohou se aktuálně vyslovit k problémům dneška.

Chcete si přečíst knihu?Nová Evropa. Stanovisko slovanské ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Garrigue Masaryk. Číst Nová Evropa. Stanovisko slovanské Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY