Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce

Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce - Stanislava Fedrová, | Jesuslecitona.org

...tenář Toma Jonese se ocitá v nebezpečí, že si „srazí vaz vinou jistého popisu", vypravěč jej však ujistí, že tomu šťastně unikne: Fieldingův čtenář se zaraduje, leckterý jiný možná usoudí, že mu takové riziko nehrozí, protože popisy stejně přeskakuje ... Viditelné popisy : vizualita, sugestivita a intermedialita ... ... . Viditelné popisy. Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce (2016) Fikční světy české realistické prózy (2014) Moc slova. Koncepce jazyka a řeči v prozaických textech Věry Linhartové (2013) Úvod do studia genologie. Teorie literárního žánru a žánrová krajina (2013) Návraty. Viditelné popisy : vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce / Hlavní autor: Fedrová, Stanis ... Fedrová - Jedličková: Viditelné popisy. Vizualita ... ... . Koncepce jazyka a řeči v prozaických textech Věry Linhartové (2013) Úvod do studia genologie. Teorie literárního žánru a žánrová krajina (2013) Návraty. Viditelné popisy : vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce / Hlavní autor: Fedrová, Stanislava, 1979- Vydáno: (2016) Možnosti vyhledávání Historie vyhledávání Literární pojmy. 1/10. Co je to lyrika ; Český-jazyk.cz - SLOVNÍČEK POJMŮ: Vysvětlení pojmu Genologie - Genologie • subdisciplína literární vědy, která se věnuje vzniku, vývoji a proměnám literárního druhu a žánru, literární žánry a druhy rozděluje, vymezuje jejich znaky (extenze) a.. Amatérský literární server. 10 produktů v kategorii Cestování v češtině a Akropolis. Porovnejte ceny, zjistěte dostupnost, přečtěte si recenze produktů nebo hodnocení e-shopů! Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce; Vše o nakupování ... Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce ......

INFORMACE

AUTOR
Stanislava Fedrová,
DIMENZE
3,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce.pdf

POPIS

Čtenář Toma Jonese se ocitá v nebezpečí, že si „srazí vaz vinou jistého popisu“, vypravěč jej však ujistí, že tomu šťastně unikne: Fieldingův čtenář se zaraduje, leckterý jiný možná usoudí, že mu takové riziko nehrozí, protože popisy stejně přeskakuje. Autorky publikace popisy vždycky četly se zalíbením, protože mnohé z nich se jim v průběhu čtení stávaly „viditelnými“. Tato čtenářská zkušenost se promítla do záměru přitáhnout pozornost k evokační schopnosti popisu, a učinit jej tak „viditelnějším“ v literárněvědné interpretaci i školní výuce. Publikace proto usiluje o rehabilitaci popisu – v literárních analýzách často opomíjeného, v čtenářské a slohové praxi podceňovaného. Děje se tak vlivem celé řady stereotypních hodnotových označení či opozic: ať už je to v četbě ( nudný popis oproti napínavému vyprávění ), ve školním slohu (hendikepující statičnost popisu je třeba překonávat dynamizací), v teorii vyprávění (popis jako přerušení či zpomalení vyprávění), nebo v historické poetice, která proti sobě nezřídka mechanicky staví starý (statický, objektivní) a moderní (dynamizovaný a subjektivizovaný) popis. Kostru publikace tvoří kapitoly založené na nasvícení popisu z perspektivy různých disciplín (stylistika a poetika; naratologie a lingvistika; rétorika; teorie vidění a vizuální studia; kognitivní vědy). Poetika popisu, ilustrovaná četnými rozbory klasické i té nejsoučasnější prózy, se postupně mění v jeho estetiku, v napření pozornosti k podmínkám a procesům čtenářského vnímání. V centru pozornosti se ocitají pojmy vizualita a vizualizace, jejichž výklad nevyhnutelně vytváří vazby k vizuálním uměním a potřebu pojmout poetiku jako intermediální.

Chcete si přečíst knihu?Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislava Fedrová,. Číst Viditelné popisy: Vizualita, sugestivita a intermedialita literární deskripce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY