Giacumbert Nau / Pastýř na Greině

Giacumbert Nau / Pastýř na Greině - Leo Tuor | Jesuslecitona.org

...bavený idyly. Do charakteristiky jejího hlavního protagonisty, osamělého, hrdého rebela, vložil Leo Tuor ledacos z vlastní zkušenosti, neboť i on sám strávil řadu let jako pastýř krav a ovcí na alpských pastvinách, v místech, o nichž píše ... Giacumbert Nau / Pastýř na Greině - Leo Tuor | KOSMAS.cz ... ... . Pastýřský román zbavený idyly Leo Tuor: Giacumbert Nau.Pastýř na Greině.Přel. Radek Malý a Jitka Nešporová.Archa, Zlín, 2016, 286 s. Švýcarský spisovatel Leo Tuor je svým životem i dílem nerozlučně spjat s alpským regionem Surselva, který se rozkládá kolem horního toku Předního Rýna v západní části kantonu Graubünden. . Svá tři stěžejní díla Giacumbert ... Giacu ... Pastyr - Vyhľadávanie na Heureka.sk ... . Švýcarský spisovatel Leo Tuor je svým životem i dílem nerozlučně spjat s alpským regionem Surselva, který se rozkládá kolem horního toku Předního Rýna v západní části kantonu Graubünden. . Svá tři stěžejní díla Giacumbert ... Giacumbert Nau. Pastýř na Greině Leo Tuor: Giacumbert Nau. Pastýř na Greině. Přel. Radek Malý a Jitka Nešporová, Archa, Zlín, 2016, 286 s. Děti kvatembru 1 se ve škole učí mnohem snáz a později vídají duchy a čarodějnické rejdy. Patero let hledal jsem bílého koně z Blengias 2, patero let. Vzýval jsem ho, provokoval ... Giacumbert Nau. Pastýř na Greině je elegická píseň, pastýřský román zbavený idyly. Do charakteristiky jejího hlavního protagonisty, osamělého, hrdého rebela, vložil Leo Tuor ledacos z vlastní zkušenosti, neboť i on sám strávil řadu let jako pastýř krav a ...

INFORMACE

AUTOR
Leo Tuor
DIMENZE
7,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Giacumbert Nau / Pastýř na Greině.pdf

POPIS

Giacumbert Nau. Pastýř na Greině je elegická píseň, pastýřský román zbavený idyly. Do charakteristiky jejího hlavního protagonisty, osamělého, hrdého rebela, vložil Leo Tuor ledacos z vlastní zkušenosti, neboť i on sám strávil řadu let jako pastýř krav a ovcí na alpských pastvinách, v místech, o nichž píše. Giacumbert miluje přírodu, naslouchá jí a dohaduje se s ní. Pozoruje ji a reflektuje. Jeho příběh v této lyrizované próze probleskuje jen v náznacích. Giacumbert žije jako svišť, obklopen jen bečícím stádem, věrnou fenkou Diabolou a toulavou kočkou. Trpí. Přišel o čtyři prsty levé ruky, přišel o berana, přichází o své blízké – ztráta se tu vyjevuje jako nevyhnutelná konstanta lidského bytí a proti této nevyhnutelnosti bojuje Leo Tuor nejslabšími a zároveň nejmocnějšími prostředky, jež byly člověku dány: slovy, jež se splétají v příběhy.

Chcete si přečíst knihu?Giacumbert Nau / Pastýř na Greině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Leo Tuor. Číst Giacumbert Nau / Pastýř na Greině Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY