Kouzelná zahrada biologie: Eseje o postavení člověka v přírodě

Kouzelná zahrada biologie: Eseje o postavení člověka v přírodě - Gottfried Schatz | Jesuslecitona.org

...iologie Autor: Schatz Gottfried. Eseje o postavení člověka v přírodě ... Kniha: Kouzelná zahrada biologie - Gottfried Schatz ... ... . z německého originálu přeložily Alena Gremingerová a Klára Landauerová . Vydáno: 4. 4. 2016 Vydání: 1 ... Kouzelná zahrada biologie: Eseje o postavení člověka v přírodě. Gottfried Schatz ... Tajemství života odkrývá kniha biochemika Gottfrieda Schatze „Kouzelná zahrada biologie" (Vyšehrad 2016). Řekne, jak buňky vlastní sebevraždou slouží životu. Proč se nám nedaří vyhrát nad nakažlivými nemocemi a jak geny i . ... Kouzelná zahrada biologie - Gottfried Schatz | Databáze knih ... . Proč se nám nedaří vyhrát nad nakažlivými nemocemi a jak geny i ... Kouzelná zahrada biologie; Kouzelná zahrada biologie Gottfried Schatz. Eseje o postavení člověka v přírodě z německého originálu přeložily Alena Gremingerová a Klára Landauerová ... Eseje o postavení člověka v přírodě z německého originálu přeložily Alena Gremingerová a Klára Landauerová 6,79 € 7,99 € - ušetr...

INFORMACE

AUTOR
Gottfried Schatz
DIMENZE
3,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Kouzelná zahrada biologie: Eseje o postavení člověka v přírodě.pdf

POPIS

Bezmála dvacítka esejí, v nichž světoznámý chemik a biolog popisuje fenomény, které určují naše chápání člověka a jeho místa v přírodě. Ve svých úvahách využívá podmanivě poetických obrazů, aby složité jevy, jež věda popisuje, podal srozumitelným způsobem a smysluplně je vřadil do celku naší lidské zkušenosti. Pokouší se uchopit a našemu chápání zpřístupnit samotné počátky života, energetické procesy v živých organismech či ukládání vědomostí. K těmto otázkám přistupuje nejen jako erudovaný biolog, ale také jako člověk hluboce zakořeněný v kulturním dědictví Evropy. Kultura a věda jsou pro něj jen dvě stránky téže mince. V některých momentech tak líčení složitých chemicko-biologických problémů přechází téměř do podoby někdejší „romantické biologie“ 19. století, která se právě pomocí obrazů převzatých ze života snažila o syntetické vystižení jevů, k jejichž fixování dosud scházel vlastní pojmový instrumentář. Gottfried Schatz navrací vědy o živém k jejich živoucímu prameni a jako skvělý tlumočník dokáže přecházet mezi krajinami přísné vědy a obecně srozumitelného jazyka. Edice Spektrum, svazek 2.

Chcete si přečíst knihu?Kouzelná zahrada biologie: Eseje o postavení člověka v přírodě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gottfried Schatz. Číst Kouzelná zahrada biologie: Eseje o postavení člověka v přírodě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY