Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu

Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu - Veronika Středová | Jesuslecitona.org

...10394 Kňourek, Bořivoj Dům ve Vojvodovu :stavebně-historický vývoj, Veronika Středová vydala v roce 2014 monografii Strukturalismus v českém his­to­ric­kém myšlení a komentovanou čítanku Cesty českého historického myšlení ke struk­tu­ra­lis­mu ... Historické vědy | Knihy.ABZ.cz ... . Členy PLK svoláváme, hosty zveme na. pondělí 13.března v 18h00 do posl. 104 hlavní budovy FF UK náměstí Jana Palacha 2 Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu 2016 České, slovenské a československé dějiny 20. století I. Moderní přístupy k soudobým dějinám 2006 František Kutnar a strukturalismus v interpretaci sociálních a hospodářských dějin 2011 CESTY ČESKÉHO HISTORICKÉHO MYŠLENÍ KE STRUKTURALISMU. Středová Veronika. Výbor textů především mezivá ... Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu ... ... . století I. Moderní přístupy k soudobým dějinám 2006 František Kutnar a strukturalismus v interpretaci sociálních a hospodářských dějin 2011 CESTY ČESKÉHO HISTORICKÉHO MYŠLENÍ KE STRUKTURALISMU. Středová Veronika. Výbor textů především meziválečné provenience české humanitní vědy byl uspořádán tak, aby čtenářům přiblížil postupné pronikání strukturalismu do česk ... Skladem - ul.5 května 704, Turnov cena: 229 Kč 206 Kč Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu Veronika Středová Výbor textů především meziválečné provenience české humanitní vědy byl uspořádán tak, aby čtenářům přiblížil postupné pronikání strukturalismu do českého historického myšlení. 6.2 Nedialektické formulace českého strukturalismu 129 6.3 Idealismus a ideologismus českého strukturalismu 134 6.3.1 Kritické otázky roviny konfigurace vědění 140 7 Dialektika vývoje 144 7.1 Teorie a praxe strukturalismu 150 7.2 Kritéria historického hodnocení 155 8 Závěr 159 9 Literatura 164 Pojmový rejstřík 177 Spisovatel Veronika Středová. Životopis a informace, komentáře a hodnocení, 📚 seznam knih a vše další o tomto autorovi knih. ČBDB.cz - Databáze knih. Příspěvek českého strukturalismu ke koncepci historiografie Představit koncept historického vývoje, jak jej vypracovala Pražská škola, je úkol na rozsáhlou monografii. Je to dobrodružné putování s mnoha návraty a odbočkami. Jeho základní principy jsou však již...

INFORMACE

AUTOR
Veronika Středová
DIMENZE
11,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu.pdf

POPIS

Výbor textů především meziválečné provenience české humanitní vědy byl uspořádán tak, aby čtenářům přiblížil postupné pronikání strukturalismu do českého historického myšlení. Antologie je tvořena výňatky z rozsáhlejších publikací i kratších studií J. Slavíka, I. A. Bláhy, J. L. Fischera, J. Mukařovského, Z. Kalisty a F. Kutnara, jejichž výklady historických skutečností nesou přinejmenším stopy strukturalistických inspirací, a to počínaje nepatrnými podněty až po zřetelné strukturalistické formulace. Je opatřena úvodní teoretickou studií, v níž autorka vysvětluje způsoby, jakými byl strukturální výkladový princip historickým myšlením a historickou vědou absorbován, a ukazuje důsledky tohoto interpretačního přístupu pro výklad historických skutečností.

Chcete si přečíst knihu?Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Veronika Středová. Číst Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY