André Breton a základy surrealismu

André Breton a základy surrealismu - Michel Carrouges | Jesuslecitona.org

...Frequently Asked Questions; Andre Breton's timeline; Authors and ... André Breton - Wikipedia ... ... V nakladatelství Malvern vyšla monografie Michela Carrougese s názvem André Breton a základy surrealismu (André Breton et les données fondamentales du Surréalisme, 1950). Ta zůstává navzdory tomu, že nás od jejího původního vydání dělí již více než šedesát let, jedním z nejčtenějších textů věnovaných Bretonovu dílu. A Surrealist manifesto was written by Breton and published in 1 ... Surrealismus (umění) | Knihy.ABZ.cz ... . A Surrealist manifesto was written by Breton and published in 1924 as a booklet (Editions du Sagittaire).The document defines Surrealism as: Psychic automatism in its pure state, by which one proposes to express—verbally, by means of the written word, or in any other manner—the actual functioning of thought. Dictated by thought, in the absence of any control exercised by reason, exempt ... Už během svého života se stal terčem nenávistných odsudků i naprostého zbožnění. Jaký vlastně byl André Breton, otec surrealismu, nesmiřitelný diskutér a organizátor, skvělý básník i prozaik, ironický glosátor a nenapodobitelný řečník, s jehož jménem je spojeno jedno z nejvzrušenějších literárních dobrodružství novověku?...

INFORMACE

AUTOR
Michel Carrouges
DIMENZE
7,54 MB
NÁZEV SOUBORU
André Breton a základy surrealismu.pdf

POPIS

V této rozsáhlé a dnes již klasické monografii věnované André Bretonovi a základním tématům surrealismu se autor po důkladném rozboru geneze tohoto hnutí na historicko-kulturním pozadí věnuje nejen základním tématům a tvůrčím technikám surrealismu jako je automatické psaní nebo objektivní náhoda, ale zkoumá i jeho vztah k dobové vědě a k tradičním a ezoterním myšlenkovým proudům. Nemalé místo zde zabírá i rozbor vztahů mezi poezií a revolucí i mezi symbolismem a automatismem. Přestože kniha byla vydána již v padesátých letech 20. století, zůstává v mnoha ohledech nepřekonána zejména pro svou interpretační šíři a faktografickou přesnost.

Chcete si přečíst knihu?André Breton a základy surrealismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Carrouges. Číst André Breton a základy surrealismu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY