Masožravé portréty/Portraits carnivores

Masožravé portréty/Portraits carnivores - Věra Linhartová | Jesuslecitona.org

... doplňuje autorčin vlastní komentář Une langue plurielle (Pomnožný jazyk), napsaný v roce 1988 ... Portraits carnivores / Masožravé portréty ... . ... Masožravé portréty/Portraits carnivores Věra Linhartová ... Portraits carnivores Masožravé portréty Linhartová, Věra. 3 dny. Naše cena: 216 Kč Portraits carnivores Masožravé portréty Autor: ... Portraits carnivores Masožravé portréty Věra Linhartová | Akropolis, 2015. Skladem v malém množstv ... Věra Linhartová: Portraits carnivores / Masožravé portréty. Dvojjazyčné vydání zpřístup ... Masožravé portréty/Portraits carnivores - Věra Linhartová ... ... ... Věra Linhartová: Portraits carnivores / Masožravé portréty. Dvojjazyčné vydání zpřístupňuje českému čtenáři poprvé francouzsky napsané básnické prózy Masožravé portréty (Portraits carnivores, Le Nyctalope, 1982), jež doplňuje autorčin vlastní komentář Une langue plurielle (Pomnožný jazyk), napsaný v roce 1988. Věra Linharotvá: Portraits carnivores / Masožravé portréty Foto: archív nakladatelství Filip Tomáš - Akropolis Poprvé česky zde ve dvojjazyčném vydání vycházejí tři texty, které autorka napsala v letech 1980 a 1981. Věra Linhartová is the author of Dům daleko (4.00 avg rating, 12 ratings, 2 reviews, published 1996), Rozprava o zdviži (3.14 avg rating, 14 ratings, 2 r... Linhartová Věra, česká prozaička. Po srpnu 1968 emigrovala do Francie. Její prózy se pohybují na pomezí vyprávění a úvahy (Meziprůzkum nejblíž uplynulého, Prostor k rozlišení, Rozprava o zdviži, Dům daleko).V emigraci píše experimentální prózy (Canon… l'écrevisse - Zákon… Rak, Intervalles - Intervaly, Portraits carnivores - Masožravé portréty) a ... Masožravé portréty/Portraits carnivores Věra Linhartová pdf ulozto. Maškaráda Terry Pratchett pdf ulozto. Meditace do svatyně, do křesla a do deště aneb vesele i vážně o zdraví duše Karel Funk kniha online. Medorek Petr Placák kniha. Portraits carnivores / Masožravé portréty. LINHARTOVÁ Věra. do týdne. 245 Kč 221 Kč. Dvojjazyčné vydání zpřístupňuje českému čtenáři poprvé francouzsky napsané básnické prózy Masožravé... Moc slova : koncepce jazyka a řeči v prozaických textech Věry Linhartové by Michaela Křivancová ( Book ); Die frühe Prosa Věra Linhartovás im surrealistischen Kontext : Versuch einer methodischen, literaturgeschichtlichen Einordnung der Werke Dům Daleko, Prostor k rozlišení und Rozprava o zdviži by Ina Hartmann ( Book ) Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Knihy. Máte vybrané filtry: Akropolis, poezie...

INFORMACE

AUTOR
Věra Linhartová
DIMENZE
10,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Masožravé portréty/Portraits carnivores.pdf

POPIS

Dvojjazyčné vydání zpřístupňuje českému čtenáři poprvé francouzsky napsané básnické prózy Masožravé portréty, jež doplňuje autorčin vlastní komentář Une langue plurielle (Pomnožný jazyk), napsaný v roce 1988. Masožravé portréty sestávají ze tří výjimečných textů: Stařena z hory (La Vielle de la Montagne), Učitel Sagiro (Maitre Sagiro) a Zajatá divoška (Une barbare captive), jež jsou třemi epizodami téhož příběhu, který se odvíjí v jakémsi bezčasí, jinde. Přítomnost, a zároveň nepřítomnost řeči, která míří k zapomnění, k tichu tak hlubokému, že je slyšet. Autorka nazývá tyto texty mýtem o nezdařené vzpouře, která se v jakési očistné spirále navrací skrze odříkání- Čtenář je doslova vtahován do víru promluv. Text se prosvětluje, jakoby prozařován světlem odjinud. Prosvítá z něho právě to, co je jen zdánlivě mimo. Nesmírně čistá próza Masožravých portrétů svým tónem naprosté nezbytnosti potvrzuje vzácnou jednotu celé tvorby Věry Linhartové, v níž jde o nejzákladnější zkušenost naší přítomnosti ve světě. – Vychází za podpory Ministerstva kultury ČRa programu F.X. Šalda Francouzského institutu v Praze.

Chcete si přečíst knihu?Masožravé portréty/Portraits carnivores ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Linhartová. Číst Masožravé portréty/Portraits carnivores Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY