V lavině

V lavině - Andrea Jarošová | Jesuslecitona.org

...r - Smrt v lavině Nej Scénky. Loading. ... Pohřbená pod lavinou. Na zkoušku - Novinky.cz ... .. Unsubscribe from Nej Scénky? ... Hygiena děti v USA | AU PAIR - Duration: 28:03. Michal Sopor 197,958 views. 28:03. PŘIHLÁSIT ODBĚR http://bit.ly/ViralityOdber Podívejte se na také na tohoto lyžaře s naprosto šílenými kousky! https://viralitycz.tiscali.cz/sileny-lyzar-... Nejméně 38 lidí zemřelo a další desítky se pohřešují po už druhé lavině v Turecku během méně než 24 hodin. Druhá lavina zavalila ve středu zác ... Tragédie v Alpách: Lavina zabila pět českých turistů ... ... . Druhá lavina zavalila ve středu záchranáře, kteří hledali pohřešované z minibusu, jenž pod hromadou sněhu zmizel v noci. K nadstandardnímu lavinovému vybavení patří například avalung, systém separující vdechovaný a vydechovaný vzduch v lavině. Klíčovým prvkem lavinové záchrany je rychlost. Více jak 90 % zasypaných totiž přežívá prvních 18 minut pod lavinou, naopak jen kolem 30 % zasypaných v lavině přežívá déle než 35 minut. V neděli 8.3. dopoledna zahynulo pod lavinou 5 Čechů. Od chaty Seethalerhütte mířili k vrcholu Dachsteinu. Po ledovci, který bývá v této oblasti často podceňován, protože od lanovky k chatě je celoročně urolbovaná magistrála pro pěší. Kdo chce na oblíbenou 3000vku, pokračuje dál do nezajištěného terénu. Pod horním okrajem ledovce strhla skupinu desková lavina a ... Pokud je oběť v lavině zasypána úplně a to tak, že nemůže být nalezena na povrchu, mohou nezasypaní kamarádi snížit čas zasypání a tím také úmrtnost pomocí lokalizace zasypaného lavinovým přístrojem či sondou. Čas zasypání zahrnuje nejen čas nalezení oběti, ale také její vyproštění. Nehoda v lavině nebyla náhoda! 5 signálů, že Češi podcenili riziko; Češi v Alpách riskovali, říká expert. Kolik je stála cesta na smrt? Smrtící lavina v Alpách: Českého alpinistu pohřbila i s jeho psem; České sportovce v Alpách zasypalo 5 lavin najednou, tvrdí experti Pokud nasonduješ kamaráda v lavině, tak sondu nikdy nevytahuj a začni okamžitě kopat tím směrem. První pomoc Jakmile najdeš kamaráda pod lavinou, v první řadě mu uvolni dýchací cesty . V lavině na rakouském Dachsteinu zahynulo pět Čechů. Zřejmě podcenili nebezpečí Zahraničí, ČTK Aktualizováno 8...

INFORMACE

AUTOR
Andrea Jarošová
DIMENZE
8,96 MB
NÁZEV SOUBORU
V lavině.pdf

POPIS

Příběh o malém pyromanovi Robinovi, který uteče z domácího vězení a vypraví se do hor. Robina baví, když něco hoří, nebo exploduje. Protože mu ale maminkazapalování věcí zakazuje, vydá se do hor, kde je jen samý sníh a led a kde to snad nikomu vadit nebude. Plán se zdá bezchybný. Jenže dřív, než se Robinovi podaří najít něco hořlavého, skříží mu cestu něco, co nečekal; lavina. Nikdy by ho nenapadlo, jaký podivný svět se uvnitř laviny nachází, nebo že by se v ní mohla ukrývat továrna na sníh... Hravou a drzou poetiku knížky ocení nejen děti, ale každý, kdo byl někdy alespoň trochu fascinovaný plamenem svíčky, nebo ho zajímá, jak se doopravdy vyrábí sníh. Kniha vznika v osvědčené spolupráci Jarošové s ilustrátorkou Zuzanou Bramborovou, jejichž předchozí publikace „Sofistikovaný had Arnold“ byla ohodnocena jako druhá nejkrásnější kniha roku 2014.

Chcete si přečíst knihu?V lavině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrea Jarošová. Číst V lavině Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY