Město jeden kámen

Město jeden kámen - Ladislav Zedník | Jesuslecitona.org

...jako jeden z prvních básníků své generace pochopil, jak důležité je vytvářet pro své básně mytologický rámec ... Město jeden kámen - Ladislav Zedník | Databáze knih ... . Portaro - Webový katalog knihovny. Knihovna postupně obnovuje svůj provoz. Od pondělí 27. dubna bude možné v běžné provozní době v přízemí ústřední budovy vracet knihy a jiné vypůjčené dokumenty v samoobslužném automatu. Počet stran: 98, Rok vydání: 2015, Nakladatelství: DAUPHIN, Autor knihy: Ladislav Zedník, Magnesia Litera 2016 za poezii. Ladislav Zedník ve sbírce Město jeden kámen mluví uvolněněji i osobněji než dřív, zároveň jej neopouští fo ... Město jeden kámen PDF EPUB - Prazska PDF ... . Ladislav Zedník ve sbírce Město jeden kámen mluví uvolněněji i osobněji než dřív, zároveň jej neopouští formální virtuozita. Zedník ... Ladislav Zedník ve sbírce Město jeden kámen mluví uvolněněji i osobněji než dřív, zároveň jej neopouští formální virtuozita. Zedník jako jeden z prvních básníků své generace pochopil, jak důležité je vytvářet pro své básně mytologický rámec. Město jeden kámen Ladislav Zedník Dauphin Básnická výpověď dospělého muže, jenž bez jakéhokoliv naparování, zato však s nadhledem geologických dob, starostlivě ohledává dobu svou, svůj život i životy bližních. Po formální stránce se Zedník vědomě vyhýbá jakýmkoliv laciným efektům a nadbíhání čtenáři ... U vojetínské „kešky" byl smírčí kámen. Podle mě jeden z nejhezčích na Žďársku. Právě díky němu mě začaly smírčí kameny zajímat více. Sehnal jsem si o nich i jednu brožuru, ta mi ale při jejich hledání moc nepomohla. Vlastně jsem podle ní nenašel žádný kámen. Takže jsem začal pátrat po dalších knížkách. Ladislav Zedník is the author of Město jeden kámen (4.00 avg rating, 11 ratings, 1 review, published 2015) and Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly (5.00 a... Ladislav Zedník ve sbírce Město jeden kámen mluví uvolněněji i osobněji než dřív, zároveň jej neopouští formální virtuozita. Zedník jako jeden z prvních básníků své generace pochopil, jak důležité je vytvářet pro své básně mytologický rámec. Město jeden kámen Reflektuje Božena Správcová Recenze a reflexe - Recenze. Z čísla 20/2015 Pro předplatitele. Článek vyšel v čísle ... Město jeden kámen Vynálezárium Vše pro dítě Intimita Ženy na rozcestí. Divadlo a ženy okolo něj 1939-1945 Pískový vrch P.S. 2015 zobrazit celý ročník Básník. Román o Ivanu Blatném Mlýn na mumie Týdny Proč obrazy nepotřebují názvy Heřman Jakub Černín. Na cestě za Alpy a Pyreneje I. a II. díl ... Denně více než 30 000 prodaných položek a každou vteřinu nové nabídky. U nás nakoupíte nebo prodáte, co potřebujete! Postaráme se o bezpečné a pohodlné obchodování. Magnesia Litera 2016 za poezii. Ladislav Zedník ve sbírce Město jeden kámen mluví uvolněněji i osobněji než dřív, zároveň jej neopouští formální virtuozita. Zedník jako jeden z prvních básníků své generace pochopil, jak důležité je vytvářet pro své... Nominace na Literu za prózu - Magnesia Litera 2015....

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Zedník
DIMENZE
4,99 MB
NÁZEV SOUBORU
Město jeden kámen.pdf

POPIS

Magnesia Litera 2016 za poezii. Ladislav Zedník ve sbírce Město jeden kámen mluví uvolněněji i osobněji než dřív, zároveň jej neopouští formální virtuozita. Zedník jako jeden z prvních básníků své generace pochopil, jak důležité je vytvářet pro své básně mytologický rámec. Ve sbírce rozvíjí svůj osobní časoprostor pomocí potutelného mýtu. Autor se vrací ke klíčovým okamžikům dětství a dospívání. Podstatnou roli hraje původní profese: paleontologie. V knize nacházíme bizarní každodenní prostory jako je „podolský plavečák“ nebo „cementárna Radotín“. Jindy se zas propadáme do magického světa, v němž za každou vesnicí může ležet přímořský atol. Básně se nebojí odborných termínů. Výsledkem ale není odtažitá „vědecká“ lyrika, nýbrž uvolněná a sebevědomá poezie, která se nebojí stavět na hlavu zažitá poetická klišé a vytvářet z nich novou kvalitu.

Chcete si přečíst knihu?Město jeden kámen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Zedník. Číst Město jeden kámen Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY