Proroci z fjordu věčnosti

Proroci z fjordu věčnosti - Kim Leine | Jesuslecitona.org

...oci z fjordu Věčnosti (Profeterne i Evighedsfjorden, 2012) získal Cenu Severské rady za literaturu 2013 ... Proroci z fjordu věčnosti - Kim Leine | KOSMAS.cz - vaše ... ... . E-knihy můžete číst i v aplikaci Alza Media . Přečtěte si více o použitých formátech a ochranách e-knih . Fascinující historický román o střetu evropského a grónského pohledu na svět. Mladý misionář Morten Falk přijíždí na konci osmnáctého století do dánské kolonie v Grónsku, aby mezi tamními obyvateli šířil křesťanství a obrátil je na víru. Chce změnit svůj život a něco dokázat v daleké, neznámé zemi. Část místních vedená charismat ... Proroci z fjordu Věčnosti by Kim Leine - Goodreads ... . Chce změnit svůj život a něco dokázat v daleké, neznámé zemi. Část místních vedená charismatickým Habakukem a ... Porota ho ocenila za rozsáhlý román Profetene i Evighetsfjorden (Proroci z fjordu věčnosti), odehrávající se v Grónsku za doby kolonizace v osmnáctém století. Kim Leine se narodil v Norsku, v sedmnácti letech odešel do Dánska a patnáct let žil v Grónsku. z norské žuly. Jde dál k pevnostem a přes most Langebro, který pokaždé když připluje loď, uhýbá do strany. Pokračuje obloukem přes hráz táhnoucí se od ostrova Amager, jedné z ... Objednávejte knihu Proroci z fjordu věčnosti v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kim Leine: Proroci z fjordu Věčnosti . Dánskou literární tvorbu a knihu Proroci z fjordu Věčnosti představí první večer Severského literárního salónu. Rezervujte si své místo a přijďte. Vstup zdarma. „Jsem otazníkem uprostřed věčnosti." Morten Pedersen Falk hosté: Magdalena Jírková, překladatelka románu Proroci z fjordu věčnosti - Kim Leine, Vydavateľ: Host, Väzba: Knihy viazané, Počet strán: 560, Rok vydania: 2015...

INFORMACE

AUTOR
Kim Leine
DIMENZE
3,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Proroci z fjordu věčnosti.pdf

POPIS

Fascinující historický román o střetu evropského a grónského pohledu na svět. Mladý misionář Morten Falck přijíždí na konci osmnáctého století do dánské kolonie v Grónsku, aby mezi tamními obyvateli šířil křesťanství a obrátil je na víru. Chce změnit svůj život a v daleké, neznámé zemi něco dokázat. Část místních vedená charizmatickým Habakukem a jeho ženou Marií Magdalenou ale vytvoří vlastní náboženskou obec, v níž žijí podle svých představ o ideální společnosti. Konfrontace Mortenových naivních očekávání s leckdy krutou realitou ho ubíjí a přivádí na scestí. Nechuť místních obyvatel přizpůsobovat se stylu života rozporuplných dánských kolonizátorů, všudypřítomné zlo, špína a chtíč vyústí v dramatický střet kultur. Je však svět domorodců, občas plný nepředstavitelného násilí, strádání a boje o holý život, opravdu o tolik horší než svět dánských kolonizátorů?

Chcete si přečíst knihu?Proroci z fjordu věčnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kim Leine. Číst Proroci z fjordu věčnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY