Henry a jeho hosté

Henry a jeho hosté - Pelham Grenvill Wodehouse | Jesuslecitona.org

... si každý přeje něčeho se zbavit, případně to hodit na krk nějakému nešťastníkovi ... [PDF EPUB] Henry a jeho hosté - Prazska PDF ... . Příkladně zámecký pán Henry Paradene by rád vnutil své strašlivé venkovské sídlo americkému bratranci Wendellovi, sběrateli těžítek. Wendell, obdařený, nebo spíše ... Vyšehrad Wodehouse Pelham Grenville: Henry a jeho hosté . Nedostižný anglický humorista P. G. Wodehouse, od jehož smrti uplyne letos čtyřicet let, se stále těší čtenářské přízni, jakou by mu jeho současníci jistě záviděli, zvláště pak jeho kritici a odpůrci, jimž se uměl tak elegantně pomstít ve svých knihách. Stejně tak je tomu i v románu Henry a jeho hosté. Zde si každý přeje něčeho se zbavi ... Henry a jeho hosté (Ukázka, strana 99) by Kosmas-CZ - Issuu ... . Stejně tak je tomu i v románu Henry a jeho hosté. Zde si každý přeje něčeho se zbavit, případně to hodit na krk nějakému nešťastníkovi. Příkladně zámecký pán Henry Paradene by rád vnutil své strašlivé venkovské sídlo americkému bratranci Wendellovi, sběrateli ...

INFORMACE

AUTOR
Pelham Grenvill Wodehouse
DIMENZE
11,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Henry a jeho hosté.pdf

POPIS

Nedostižný anglický humorista P. G. Wodehouse, odjehož smrti uplyne letos čtyřicet let, se stále těší čtenářské přízni, jakou by mu jeho současníci jistě záviděli, zvláště pak jeho kritici aodpůrci, jimž se uměl tak elegantně pomstít vesvých knihách. Pro ty, kteří se setkávají stímto autorem poprvé, alespoň dva jeho charakteristické výroky: „Při pohledu na Horní Slezsko se člověk neubrání pomyšlení, jak asi vypadá to Dolní.“ „Přeji si pokoj v přízemí. Nevím, co bych si povídal sobsluhou výtahu.“ Wodehouse vytvořil ideální, neexistující svět plný slunce adobré nálady azabydlel ho originálními postavami, které se sobě sice podobají, ale každá má vždy iněco navíc. Stejně tak je tomu ivrománu Henrya jehohosté. Zde si každý přeje něčeho se zbavit, případně to hodit nakrk nějakému nešťastníkovi. Příkladně zámecký pán Henry Paradene by rád vnutil své strašlivé venkovské sídlo americkému bratranci Wendellovi, sběrateli těžítek. Wendell, obdařený, nebo spíše obtížený, tetou Kelly, jež ho neustále uvádí dotrapných situací, by byl nejraději, kdyby jeho atetičku rozděloval nedozírný oceán. Apak tu máme Henryho neteř Jane, jež by nutně potřebovala setřást snoubence, zněhož se vyklubal nafrněný suchar, zatímco Bill by se ochotně, poté, co poznal Jane, zbavil staromládenectví. Ajejí bratr… ale otom už je celý příběh, který pomnohých zvratech dospěje kočekávanému šťastnému konci.

Chcete si přečíst knihu?Henry a jeho hosté ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pelham Grenvill Wodehouse. Číst Henry a jeho hosté Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY