Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/

Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/ - Michaela Malčíková | Jesuslecitona.org

...ková, Michaela Nakladatel: Brkola EAN: 9788090571464 ISBN: 978-80-905714-6-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 141 stran, česky Rozměry: 16 × 19 cm Rok vydání: 2014 (1 ... MALČÍKOVÁ, Michaela: Otakar Roubínek (1934-1992 ... ... . vydání) Kniha: Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/ - Michaela Malčíková Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Otakar Roubínek (1934-1992) byl významný český herec a především dramaturg, divadelní vědec a učitel. Jako herec působil v Beskydském divadle v Novém Jič ... MALČÍKOVÁ, Michaela: Otakar Roubínek (1934-1992 ... ... . Otakar Roubínek (1934-1992) byl významný český herec a především dramaturg, divadelní vědec a učitel. Jako herec působil v Beskydském divadle v Novém Jičíně, v tehdy gottwaldovském Divadle pracujících a v Nedivadle Ivana Vyskočila. Výraznou dramaturgickou stopu zanechal v Gottwaldově, v Divadle za branou, Divadle Na zábradlí nebo v Národním divadle. Je rovněž ... Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/ - Malčíková Michaela - Otakar Roubínek (1934-1992) byl významný český herec a především dramaturg, divadelní vědec a učitel. Jak...

INFORMACE

AUTOR
Michaela Malčíková
DIMENZE
9,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/.pdf

POPIS

Otakar Roubínek (1934–1992) byl významný český herec a především dramaturg, divadelní vědec a učitel. Jako herec působil v Beskydském divadle v Novém Jičíně, v tehdy gottwaldovském Divadle pracujících a v Nedivadle Ivana Vyskočila. Výraznou dramaturgickou stopu zanechalv Gottwaldově, v Divadle za branou, Divadle Na zábradlí nebo v Národním divadle. Je rovněž autorem vynikající teatrologické monografie František Ferdinand Šamberk – člověk, herec a dramatik a řady studií a kritik. V 80. letech 20. století učil na Lidové konzervatoři v Josefské ul. v Praze a po roce 1989 byl také pedagogem DAMU. Pamětnícina něj vzpomínají jako na vzdělaného člověka s široky´m rozhledem, nevšedního společníka s osobity´m humorem, inspirátora, laskavého přítele, milovníka divadla i života, bouřliváka a filozofa. Práce Michaely Malčíkové (*1986), absolventky brněnské teatrologie, je první monografií zasvěcenou Roubínkově činorodé osobnosti.

Chcete si přečíst knihu?Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/ ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Malčíková. Číst Na divadlo neumřu /Otakar Roubínek/ Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY