Tvář se ztracenými ústy

Tvář se ztracenými ústy - Henri Michaux | Jesuslecitona.org

... Literatura světová Poezie Povídky Umění ... Tvář se ztracenými ústy | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . Štítky z knih. eseje belgická literatura výbor z díla poezie Cena Josefa Jungmanna Tvář se ztracenými ústy Denis Diderot - Jeptiška | Čítanka | Český-jazyk.cz aneb ... Kostým Jeptiška, Velikost S 36-38, Součástí kostýmu je róba s límcem, pásek a čepec. Tvář se ztracenými ústy autor: Michaux Henri doporučená cena: 248 K ... Tvář se ztracenými ústy autor: Michaux ... Tvář se ztracenými ústy - Henri Michaux - Megaknihy.cz ... . Tvář se ztracenými ústy autor: Michaux Henri doporučená cena: 248 K ... Tvář se ztracenými ústy (výbor z díla), překlad: Jan Vladislav, Praha: Malvern 2014; Ecuador (Ecuador), překlad: Moe Binarová, Lukáš Prokop, Praha: Rubato 2017; Odkazy Reference Externí odkazy. Obrázky k tématu Henri ... Tvář se ztracenými ústy Henri Michaux Skladem dodavatel. 223 Kč . Zastavte se. Už 28 let můžete nakouknout do naší prodejny v Benešově na náměstí. Otevřeno Po - Pá 8:30 - 17:30, So 8:30 - 12:00. Navštívit prodejnu. Knižní zpravodaj. Novinky, výprodeje a knižní doporučení jednou měsíčně do mailu ... Tvář se ztracenými ústy 208 Kč -16 %. ... Obsahuje originální demokratický program, koncept tzv. skladebné společnosti, o němž se J. L. Fischer domníval, že je, v době krize moderny a nastupujících totalitních režimů, schopen odolat náporu politické teorie jak nacionálního socialismu tak i komunistického učení. Tvář se ztracenými ústy; Komentáře (0) Knihy (6) Diskuze (0) Hodnocení (0) Komentáře. Dle kvality Dle kvality Od nejnovějších. Nové komentáře můžete vkládat po přihlášen ... Vzpomínky. ŠOLC Jan. Info: Knihy 555, 2018 (1.) - váz., 168 str. EAN: 9788086660424 ISBN: 978-80-86660-42-4 MaximuM poezie. Kdo napsal knihu MaximuM poezie? Autorem je Henri Michaux, Francis Ponge, René Char, Yves Bonnefoy, Yves Bonnefoy. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Tvář se ztracenými ústy 208 Kč -16 %. Koupit. O prospěšnosti alkoholismu 110 Kč -26 %. Koupit. Himmlerova kuchařka 292 Kč -16 %. Koupit. Arthur Rimbaud: Complete Works 315 Kč -16 %. Koupit. Tohle není deník 207 Kč -21 %. Koupit. Pusté ostrovy a jiné texty 311 Kč -15 %. Koupit. Viking Art 275 Kč -20 %. Koupit. "Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní…", říká Daniel Raus, autor nové varianty Písně Šalamounovy. Píseň písní patří k největším klenotům světové poezie. Kniha Daniela Rause je parafrází původní biblické písně. Autorův odstup od starozákonní předlohy vedl paradoxně k oživení krásy Písně písní v té intenzitě ... Neobyčejná živost knihy je dána především souběhem ochoty nechat se cizími místy proměnit a skepse, zda je to stále ještě možné, což v důsledku vytváří jakousi dynamiku střídajících se kontrastů. Sám Michaux, konstitucí slabý, neduživý kardiak, vyhrocuje tyto kontrasty velmi riskantní plavbou po řece Napo ......

INFORMACE

AUTOR
Henri Michaux
DIMENZE
8,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Tvář se ztracenými ústy.pdf

POPIS

Henri Michaux (1899-1984) je jedním z největších básníků dvacátého století. Jeho poesie je tvrdá, někdy až krutá. Michauxovy texty jsou jakoby vyryty do stromu, do vyschlé půdy, do kamene.Zároveň je však Henri Michauxúžasně vnímavý ke každému šumu, k hučení moře, větru, k zašustění křídel ptáka v letu, k chvějícím se listům stromu. Surové záznamy, jakoby ve stavu zrodu, skvrny slov, trsy slov, krystaly neologismů, neartikulované výkřiky, milostné vzdechy, zaříkávání, kletby, litanie. Jsme zde očitými svědky rozbíjení mýtů, dávných rituálů, drcení řeči, svědky nově vznikající kosmogonie. Nejen Michauxovy verše a texty v próze, ale i jeho kresby tuší, akvarely či vlastní kaligrafie, jimiž se pokusil proniknout za řeč, tam, kde slova nestačí, to vše je doslova nabité energií výbuchu sopky či supernovy. Michaux se snaží proniknout na samu mez vědomí, k „tajemství čisté existence“. S přesností laserového paprsku popisuje vjem po vjemu, prozkoumává nové, netušené prostory, odkrývá nové, dnes již zahlušené schopnosti člověka. Michauxova poesie je jedním z nejdůslednějších, a zároveň nejpodstatnějších pokusů evropské poesie dvacátého století o jiné vnímání, cítění a myšlení, o jejich proměnu, o proměnu těch nejzákladnějších zkušeností, o „odkrývání neznáma“, jak to pro poesii závazně postuloval již Arthur Rimbaud.

Chcete si přečíst knihu?Tvář se ztracenými ústy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Henri Michaux. Číst Tvář se ztracenými ústy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY