Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění

Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění - Erwin Panofsky | Jesuslecitona.org

...helangela a Dürera. Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění ... Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění Pdf ... ... ... cyklu pořádaného E. Cassirerem na Warburg Institute v Londýně a zabývá se proměnami platónského pojmu „idea" od antického umění až po Michelangela a Dürera. Mapuje hlavní milníky vývoje estetických teorií a na textech antických i renesančních teoretiků umění ... Erwin Panofsky (30. března 1892 - 14. března 1968) byl německý historik umění.Přelomovými byly zejména ... Kniha: Idea (Erwin Panofsky) | Martinus ... . března 1968) byl německý historik umění.Přelomovými byly zejména jeho studie o renesančním umění (Early Netherlandish Painting, Renaissance and Renascences in Western Art, Studies in Iconology: Humanist Themes in the Art of the Renaissance) Idea: Prilog povijesti pojma starije teorije umjetnosti, trans. Irena Martinović and Boris Nikšić, Zagreb: Golden marketing, 2002. (Croatian) Idea. Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění, Prague: Malvern, 2014. (Czech) Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění . Erwin Panofsky; Erwin Panofsky . 0,0 . Sledovať autora ... cyklu pořádaného E. Cassirerem na Warburg Institute v Londýně a zabývá se proměnami platónského pojmu „idea" od antického umění až po Michelangela a Dürera. Mapuje hlavní milníky vývoje estetických teorií a ... Editions for Idea: A Concept in Art Theory: 0064300498 (Paperback published in 1968), (), 2070715299 (), (Hardcover published in 2013), 8833916553 (Paper... Proměny platónského pojmu „idea" od antiky po Michelangela a Dürera. _____ podtitul: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění název originálu: Idea: Ein Beitrag zur Begriffsgeschichte der älteren Kunstheorie překlad: z němčiny přeložila Radana Mišustina vazba: brožovaná formát: 19x13,5 cm, 200 stran Dějiny umění ve výtvarné kultuře západní tradice 1. ... Nechybí ani odkazy k myšlenkovým inspiracím z filozofické oblasti, čímž kniha doplňuje Vaňkovu předchozí publikaci Filosofie v kultuře západní tradice. ... Uhrová Olga. Výtvarná tvorba duševně nemocných Prinzhorn Hans. Idea. Příspěvek k historii pojmu ... Idea. Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění 2015; Význam ve výtvarném umění 2013; Žánry autora. Literatura naučná Umění. Štítky z knih. filozofie teorie umění dějiny umění estetika Idea. Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění 2015; Význam ve výtvarném umění 2013; Žánry autora. Literatura naučná Umění. Štítky z knih. filozofie teorie umění dějiny umění estetika Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění Erwin Panofsky epub Ik neem toch een hond boek .epub Marjan Berk Ilustrovaný arabsko-český slovník pdf Teorie umění; Užité umění ... Slavný francouzský historik umění Émile Mâle před několika desítkami let prohlásil, že s Ripovou Ikonologií v ruce lze vysvětli...

INFORMACE

AUTOR
Erwin Panofsky
DIMENZE
10,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění.pdf

POPIS

Idea je prvním významným dílem Erwina Panofského, slavného historika umění, který se věnoval převážně ikonografii a ikonologii. Tato kniha vychází z přednáškového cyklu pořádaného E. Cassirerem na Warburg Institute v Londýně a zabývá se proměnami platónského pojmu „idea“ od antického umění až po Michelangela a Dürera. Mapuje hlavní milníky vývoje estetických teorií a na textech antických i renesančních teoretiků umění i umělců samotných ukazuje, jak se tento pojem postupně začal používat zcela proti Platónově původní intenci.

Chcete si přečíst knihu?Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erwin Panofsky. Číst Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY