Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově

Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově - Jan Galandauer | Jesuslecitona.org

...ho českého historika Jana Galandauera čtivě, ale současně zasvěceně přibližuje dějiny Národního památníku na Vítkově, tvořícího jednu z dominant Prahy ... Chrám bez boha nad Prahou (Jan Galandauer) | Detail knihy ... ... . Kniha: Chrám bez boha nad Prahou -- Památník na Vítkově - Jan Galandauer. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Chrám bez boha nad Prahou-11% sleva. Dům knihy.cz > Knihy > Historie > Chrám bez boha nad Prahou. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Su ... Chrám bez boha nad Prahou (Jan Galandauer) | Detail knihy ... ... ... > Chrám bez boha nad Prahou-11% sleva. Dům knihy.cz > Knihy > Historie > Chrám bez boha nad Prahou. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Chrám bez boha nad Prahou. Památník na Vítkově. GALANDAUER Jan. Info: Havran, 2014 (1.) - váz., 296 str. EAN: 9788087341209 ISBN: ... Chrám bez boha nad Prahou. Chrám bez boha nad Prahou Pevná bez přebalu lesklá. EAN: 9788087341209. Jan Galandauer. Památník na Vítkově. Manufacturer: Havran. Varianta: Kniha 244 Kč. Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den. Availability: IHNED odesíláme ... Všechny informace o produktu Kniha Galandauer Jan: Chrám bez boha nad Prahou Kniha, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Galandauer Jan: Chrám bez boha nad Prahou Kniha. Akční cena 260 Kč Dostupnost Info v obchodu Doprava Info v obchodu Do obchodu » Alza.cz Elektro Kniha Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově: Kniha významného českého historika Jana Galandauera čtivě, ale současně zasvěceně přibližuje dějiny Národního památníku na Vítkově, tvořícího jednu z dominant Prahy. Omezení se bude týkat pouze zásilek na dobírku, které bude možné hradit pouze platební kartou nikoliv hotovostí. Pracovní doba výdejny zůstává nezměněna, tedy Po - Pá 8:00 -12:00; 13:00 - 17:00. Náš internetový obchod www.prodej-knih.cz zůstává v provozu bez omezení. Popis produktu Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově (978-80-87341-20-9): Kniha - autor Jan Galandauer, 296 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha významného českého historika Jana Galandauera čtivě, ale současně zasvěceně přibližuje dějiny Národního památníku na Vítkově, tvořícího jednu z dominant...

INFORMACE

AUTOR
Jan Galandauer
DIMENZE
4,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově.pdf

POPIS

Kniha významného českého historika Jana Galandauera čtivě, ale současně zasvěceně přibližuje dějiny Národního památníku na Vítkově, tvořícího jednu z dominant Prahy. Autor vychází již od samotného vzniku myšlenky uctít zdejší husitské vítězství dne 14. července 1420 vybudováním Žižkova pomníku a líčí komplikovanou cestu jeho realizace (vznik spolku v roce 1882, odhalení pomníku až roku 1950). Zároveň se zabývá osudy velkolepé budovy Národního památníku, zamýšleného jako „legionářský panteon“ a místo posledního odpočinku prezidenta Masaryka, s jehož stavbou se započalo v roce 1928. Všechny plány však zmařila nacistická okupace a později komunistický převrat, kdy se památník stal na čas mauzoleem Klementa Gottwalda a pohřebištěm komunistických prominentů. Paralelně autor sleduje osudy hrobu Neznámého vojína i spory s ním spojené a své vyprávění, dokumentované četnými dobovými citáty a bohatým obrazovým materiálem, uzavírá v současnosti. Kniha je zajímavým přínosem k poznání novodobých českých dějin, jejichž běh se do značné míry odráží právě v osudech Národního památníku na Vítkově. Gigantická stavba vlastně nikdy nesloužila účelu, kvůli kterému byla vybudována, a spíše byla vždy zneužívána ve prospěch té či oné ideologie. Historie žižkovského památníku tak zrcadlí české dějiny 20. století v celé jejich složitosti a nejednoznačnosti.

Chcete si přečíst knihu?Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Galandauer. Číst Chrám bez boha nad Prahou: Památník na Vítkově Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY