Kvantový vesmír: Vše, co se stát může, se také stane

Kvantový vesmír: Vše, co se stát může, se také stane - Brian Cox, | Jesuslecitona.org

... k nějaké reakci mezi dvěma protony, musí se tyto částice s kladným nábojem, které se jinak vzájemně odpuzují, dostat dostatečně blízko k sobě ... Kvantový vesmír | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . To se ale může stát jen za vysoké teploty, kdy se částice pohybují velmi rychle, a za vysoké hustoty. Obsahuje záznamy všeho, co se kdy stalo na Zemi a v kosmu a spojuje to se vším, co se teprve stane, říká E. Laszlo. A co z toho ještě plyne Keith Floyd, psycholog z Virginie, vystoupil s tvrzením, že pokud je „tvrdá" realita jen holografickou iluzí, nemůže být i nadále platné tvrzení, že mozek produkuje vědomí. Co se stane, když si celý panelák spojí kuchyni s obývacím pokojem. ... Rovněž může být nebezpečné, když se stavebník rozhodne příčku odst ... Kvantový vesmír. Vše, co se stát může, se také stane - Cox ... ... . Co se stane, když si celý panelák spojí kuchyni s obývacím pokojem. ... Rovněž může být nebezpečné, když se stavebník rozhodne příčku odstraňovat po velkých kusech a nechá v bytě odříznutý kus příčky ze siporexu či přímo tenké železobetonové příčky spadnou na podlahu v jediném velkém kusu. ... Armáda vše ... Co se týče základních předpokladů k tomu, aby se muž mohl stát pornohercem, je jich hned několik. Asi základní požadavek se týká délky pohlavního orgánu. Vyžadována délka se pohybuje od 20 do 22 centimetrů, takže v této chvíli můžeš klidně přestat číst. Svůj nástroj bys pak měl umět téměř dokonale ovládat ... V úžasném světě paralelních vesmírů se cokoli, co se může stát, stalo nebo se stane v nějakém jiném vesmíru v jiné dimenzi, v jiném časoprostoru. Kvantové rozdíly mohou přepsat historii, vytvořením více vesmírů, které dojdou k různým výsledkům. Cestování v čase může zahrnovat návrat do minulosti nebo zrychlenou cestu do budoucnosti. Ale právě nyní jsme všichni pevně srostlí s přítomností. Věda však nevylučuje, že bychom toto svazující pouto času nemohli uvolnit. Někteří lidé se už do budoucnosti dostali. Co se stane s elektronikou po odstoupení ze smlouvy? ... Jj, to se stát může, ale podle toho popisu "absolutně mi nevyhovuje" spíš tipuju, že si vůbec nepřečetl, co vlastně kupuje a jen to odkliknul. ... Kvantový internet bude bezpečný a neuvěřitelně rychlý. Čeká ho ale ještě dlouhá cesta....

INFORMACE

AUTOR
Brian Cox,
DIMENZE
3,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Kvantový vesmír: Vše, co se stát může, se také stane.pdf

POPIS

Autoři knihy Proč platí E = mc2 přicházejí s exkurzí do další oblasti moderní fyziky – do fyziky kvantové. Text postupuje historicky a připomíná nejprve klasické Newtonovy zákony. Potom se už dostáváme k radioaktivitě a otázce, co to vlastně je částice. Autoři kladou důraz na dvouštěrbinový experiment a zavedení pojmu vlnění. Komplexní vlnovou funkci a sčítání vln vysvětlují pomocí analogie s ručičkovými hodinkami nacházejícími se v každém bodě prostoru. Dostáváme tak mimo jiné i slavný Heisenbergův princip neurčitosti. Díky Pauliho vylučovacímu principu zase pochopíme stavbu atomů a princip polovodičů a tedy i tranzistory jako základ dnešních počítačů. V závěru knihy se podíváme na standardní model částicové fyziky a skončíme Higgsovým bosonem a původem hmotnosti částic. Jako krásný příklad aplikace kvantové teorie a speciální relativity se v poslední kapitole dozvíme, co se děje, když umírá hvězda a co po ní zůstane.

Chcete si přečíst knihu?Kvantový vesmír: Vše, co se stát může, se také stane ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Brian Cox,. Číst Kvantový vesmír: Vše, co se stát může, se také stane Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY