Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití

Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití - Zuzana Machová | Jesuslecitona.org

...p členských zemí EU k výkonu práva cizinců, legislativní vymezení volebního práva cizinců v ČR, právní postavení cizinců v naší zemi ... Volební právo cizinců v komunálních volbách České ... ... . Publikace přináší nový pohled na problematiku volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí v České republice. Shrnuje výsledky výzkumu zaměřeného na participaci cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí, postoje a zkušenosti cizinců, ale i zástupců městských úřadů a státních institucí. Hlavním cílem šetření bylo zhodnotit, jak cizinci fakticky ... Pro Volební právo v České republice platí stejné základní zásady svobod ... PDF www.acpo ... . Hlavním cílem šetření bylo zhodnotit, jak cizinci fakticky ... Pro Volební právo v České republice platí stejné základní zásady svobodných voleb, jako pro volební právo obecně, musí být: . všeobecné - právo volit mají všechny osoby, které dosáhly potřebného věku a jejich způsobilost k výkonu volebního práva nebyla omezena; rovné - každý hlas má stejnou váhu; přímé - přímá volba bez zprostředkovatelů Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití Detail práce Upozornění: Informace získané z popisných dat či souborů uložených v Repozitáři závěrečných prací nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby ... Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití (e-kniha) Autor: Zuzana Machová Přístup členských zemí EU k výkonu práva cizinců, legislativní vymezení volebního práva cizinců v ČR, právní postavení cizinců v naší zemi. Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití. Kdo napsal knihu Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití? Autorem je Zuzana Machová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Publikace přináší nový pohled na problematiku volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí v České republice. ... Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití. Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití studie „dimensional sampling" [Steiner 2002: 367-368]. Byl vytvořen užší výzkumný vzorek, který byl i přesto pro účely šetření relevantním. „Síla kvalitativních dat nespočívá v množství Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití - Machová Zuzana - Publikace přináší nový pohled na problematiku volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí v České republice. Shrnuje výsledky výzkumu zaměřené Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití Přihlášení ... EU v komunálních volbách vypustilo. Následně, dne 8. března 2017, schválil předložený návrh zákona, ve znění pozměňovacích návrhů, i Senát. V důsledku t...

INFORMACE

AUTOR
Zuzana Machová
DIMENZE
6,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití.pdf

POPIS

Publikace přináší nový pohled na problematiku volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí v České republice. Shrnuje výsledky výzkumu zaměřeného na participaci cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí, postoje a zkušenosti cizinců, ale i zástupců městských úřadů a státních institucí. Hlavním cílem šetření bylo zhodnotit, jak cizinci fakticky využívají své volební právo ve volbách do zastupitelstev obcí. Nalézt odpovědi především na otázky týkající se postoje cizinců k možnosti vykonávat volební právo, jejich informovanosti o volebním právu i důvodů, které mohou cizince odradit od aktivní účasti ve volbách. Názory a postřehy cizinců jsou konfrontovány s názory starostů a pracovníků městských úřadů i příslušných státních institucí. Zvláštní pozornost je věnována i komparaci přístupu všech členských států Evropské unie k možnosti výkonu volebního práva cizinců ve volbách do zastupitelstev obcí.

Chcete si přečíst knihu?Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zuzana Machová. Číst Volební právo cizinců v komunálních volbách České republiky a jeho využití Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY