Náboženství v ruské kultuře

Náboženství v ruské kultuře - Hanuš Nykl | Jesuslecitona.org

...78-807465-078-9 Vydavateľstvo: Nakladatelství Pavel Mervart, 2014 Edícia: Russia Altera Anotácia: Rusko je z náboženského hlediska jedinečnou zemí ... Náboženství v ruské kultuře - Hanuš Nykl | Knihy Dobrovský ... . Náboženství v ruské kultuře ... Kromě postavení největšího pravoslavného státu světa má primát i v dalších oblastech. V Evropě je státem s nejvyšším počtem muslimů. V Rusku se také nachází jediná autonomní součást evropského státu, která má převážně buddhistický charakter (Kalmycko). Před revolucí mělo ... V dějinách umění došlo během 20. století k několika významným objevům - jedním z nich bylo... Dostupnosť: Skladom ... Náboženství v ruské kultuře | Odborná literatura a ... ... . Před revolucí mělo ... V dějinách umění došlo během 20. století k několika významným objevům - jedním z nich bylo... Dostupnosť: Skladom ... Náboženství v ruské kultuře. NOVINKA. Publikace hovoří o fenoménu pravoslaví a jeho hlavních kategoriích (čas, bohoslužba, ikony,... Kupte knihu Náboženství v ruské kultuře (Hanuš Nykl) s 8 % zľavou za 13.30 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Náboženství v ruské kultuře Autor: Hanuš Nykl. Kniha českého rusisty se zabývá vztahem pravoslaví a ruské kultury. Krátce se věnuje i ostatním ruským náboženstvím (islámu, buddhismu, judaismu atd.) ... Dostupnost: 3 pracovní dny i-16% sleva. 399 Kč ... Všechny informace o produktu Kniha Náboženství v ruské kultuře - Hanuš Nykl, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Náboženství v ruské kultuře - Hanuš Nykl. Zboží ze stejné kategorie - Náboženství v ruské kultuře Sádhuové - Cesta do mystické Indie Autentický a fascinující příběh západního jogína, který našel svůj domov a svého ducha ... Náboženství v ruské kultuře. ... V Rusku se také nachází jediná autonomní součást evropského státu, která má převážně buddhistický charakter (Kalmycko). Před revolucí mělo Rusko nejpočetnější židovskou komunitu na světě. Tato země je však bohatá i na další pozoruhodné náboženské jevy. V Rusku se také nachází jediná autonomní součást evropského státu, která má převážně buddhistický charakter (Kalmycko). Před revolucí mělo Rusko nejpočetnější židovskou komunitu na světě. Tato země je však bohatá i na další pozoruhodné náboženské jevy. ... Náboženství v ruské kultuře. Buďte první, kdo ohodnotí "Náboženství v ruské kultuře;...

INFORMACE

AUTOR
Hanuš Nykl
DIMENZE
11,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Náboženství v ruské kultuře.pdf

POPIS

Rusko je z náboženského hlediska jedinečnou zemí. Kromě postavení největšího pravoslavného státu světa má primát i v dalších oblastech. V Evropě je státem s nejvyšším počtem muslimů. V Rusku se také nachází jediná autonomní součást evropského státu, která má převážně buddhistický charakter (Kalmycko). Před revolucí mělo Rusko nejpočetnější židovskou komunitu na světě. Tato země je však bohatá i na další pozoruhodné náboženské jevy. Předkládaná publikace hovoří o fenoménu pravoslaví a jeho hlavních kategoriích (čas, bohoslužba, ikony, obřady), seznamuje s uzavřeným světem starověrců a podává celistvý přehled o hlavních náboženstvích dnešního Ruska. Hanuš Nykl (1975) se zabývá ruskou kulturou 19. a 20. století. Je autorem studií z oblastí ruské filosofie, kulturních dějin a náboženského myšlení. Zabývá se překladatelskou a editorskou činností ve svém oboru. Přednáší na Filosofické fakultě UK a působí ve Slovanském ústavu AVČR.

Chcete si přečíst knihu?Náboženství v ruské kultuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hanuš Nykl. Číst Náboženství v ruské kultuře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY