Nezaměstnanost

Nezaměstnanost - Zdeněk Boleloucký, | Jesuslecitona.org

...jí analýzu z různých hledisek ... This page was last edited on 13 May 2018, at 04:50 ... Nezaměstnanost - iDNES.cz ... . Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. 2020. vývoj nezamestnanosti - tabuľky (xlsx), grafy (pdf), popis základných štatistických ukazovateľov (pdf), mapa miery (jpg) viac Nezaměstnanost je stav na trhu práce, kdy část obyvatelstva není schopna nebo ochotna najít si placené zaměstnání. Míra nezaměstnanosti je podíl nezaměstnaných ke všem osobám schopným pracovat. ... Nezaměstnanost a její typy, typy a formy ... . Míra nezaměstnanosti je podíl nezaměstnaných ke všem osobám schopným pracovat. Český statistický úřad používá soubory cookie, aby mohl své webové stránky lépe přizpůsobit potřebám uživatelů. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s jejich ukládáním na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Nezaměstnanost čekání nastane, když člověk chce pracovat, úroveň platu mu vyhovuje, ale nemůže najít volné místo. Nezaměstnanost a její typy: registrované a okrajové. Registrovaná nezaměstnanost je počet lidí, kteří nepracují, ale jsou registrováni v oficiální instituci a jsou na seznamu čekání na volné místo. Teoretická část práce charakterizuje pojem nezaměstnanost, popisuje její druhy a také možné příčiny jejího vzniku ze strany zaměstnavatelů i uchazečů o práci. Současně se zabývá vlivem výše mzdy na vznik nezaměstnanosti a dobu trvání. Výši nezaměstnanosti hodnotí pomocí ukazatelů nezaměstnanosti. Nezamestnanosť je sociálno-ekonomický jav spojený s trhom práce. Definícia nezamestnanosti je založená na tom, že osoba schopná práce je z možnosti pracovať v platenom zamestnaní vyradená. Ne...

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Boleloucký,
DIMENZE
10,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Nezaměstnanost.pdf

POPIS

Publikace přibližuje práci, zaměstnanost a ztrátu práce v jejich širším antropologickém, sociálním a ekonomickém kontextu. Pozornost je věnována filozofickým, psychologickým a zdravotním důsledkům dlouhodobé ztráty práce pro člověka a kulturu. Řešení problému přihlíží k významu práce pro člověka, k roli práce v životě jedince, rodiny a širšího společenství. V této souvislosti je posuzován i nejednoznačný problém nahrazování živé lidské práce technikou a některé aspekty ekonomické globalizace dnešního světa. Úvahy autorů vycházejí z reflexe nezaměstnanosti v lékařských a společenských vědách, sledují problémy nejčastějších duševních a somatických onemocnění. Analýza nezaměstnanosti je rozšířena o ukázky textů z klasických studií z období velké hospodářské krize třicátých let 20. století.

Chcete si přečíst knihu?Nezaměstnanost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Boleloucký,. Číst Nezaměstnanost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY