Lesnická entomologie

Lesnická entomologie - Jaroslav Křístek, | Jesuslecitona.org

...Do tohoto profilového lesnického oboru vstupuje lesnická entomologie, která všestranně zkoumá lesní hmyz a jeho funkci v lesních společenstvech ... Lesnická entomologie alternativy - Heureka.cz ... . Poslední dílo, které se u nás tímto oborem zabývalo, vzniklo před 50 lety. Za tu dobu byla zformována systémová ekologie a bylo shromážděno mnoho nových poznatků o lesním hmyzu. Základní literatura: ŠEFROVÁ, H. Rostlinolékařská entomologie. 1. vyd. Brno: Konvoj, 2006. 257 s. ISBN 80-7302-086-6. KŘÍSTEK, J. -- URBAN, J. Lesnická ... Lesnická entomologie - Křístek Jaroslav - Hmyzí šk ... Lesnická entomologie - Jaroslav Křístek, Jaroslav Urban ... ... . 1. vyd. Brno: Konvoj, 2006. 257 s. ISBN 80-7302-086-6. KŘÍSTEK, J. -- URBAN, J. Lesnická ... Lesnická entomologie - Křístek Jaroslav - Hmyzí škůdci působí v lesích škody, které často velkoplošně rozvracejí lesní hospodářství. Proti nim bojuje ochrana lesů, která za 200 let své existence shromáždila rozsáhlé vědecké a praktické poznatky. Do t Hmyzí škůdci působí v lesích škody, které často velkoplošně rozvracejí lesní hospodářství. Proti nim bojuje ochrana lesů, která za 200 let své existence shromáždila rozsáhlé vědecké a praktické poznatky. Do tohoto profilového lesnického oboru vstupuje lesnická entomologie, která všestranně zkoumá lesní hmyz a jeho funkci v lesních společenstvech. Poslední ... Počátkem 50. let se na KOLM začala rozvíjet lesnická entomologie. U její kolébky stál dlouholetý pracovník (a od 1.10.1975 do 1.3.1992 vedoucí katedry) prof. Ing. Jaroslav Křístek, DrSc. (nar. 8.1.1928 v Ostravě). Buďte první, kdo ohodnotí "Lesnická entomologie; Křístek J., Urban J." Zrušit odpověď na komentář Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny * Lesnická entomologie / Hlavní autor: Křístek, Jaroslav, 1928- Vydáno: (2004) Zoologie s entomologií a ochrana lesů / J. Křístek, J. Vrána Hlavní autor: Křístek, Jaroslav, 1928- Vydáno: (1978) Lesnická entomologie - část systematická : náhradní ......

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Křístek,
DIMENZE
8,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Lesnická entomologie.pdf

POPIS

Po téměř padesáti letech vychází nová Lesnická entomologie. Autoři v ní shrnují informace o morfologii, zejména ekologii z lesnického hlediska významného hmyzu: škůdců lesních dřevin, ale i oponujících hmyzích škůdců a indiferentních skupin hmyzu. Pozornost je věnována tzv. statutárním druhům, ale také nejmodernějším metodám ochrany lesních porostů. Ve speciální části jsou uváděny důležité údaje z bionomie a ekologie konkrétních druhů, případně vyšších systematických jednotek.

Chcete si přečíst knihu?Lesnická entomologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Křístek,. Číst Lesnická entomologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY