Melounová slupka: Autobiografický román

Melounová slupka: Autobiografický román - Rada Biller | Jesuslecitona.org

...enosti ... Melounová slupka je název jedné podkapitoly, v níž uprostřed Stalingradu sedí Lea v okně a jí meloun, obrázek je to téměř idylický ... Melounová slupka | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Dole na dvoře za ostnatým drátem pracují pod dozorem ruských pušek němečtí zajatci, a když děvčátko odhodí zbytek melounu, vrhne se na něj jeden z uvězněných, byť je to jen ... Melounová zmrzlina se dá udělat určitě na mnoho způsobů, my jsme ji udělali bez cukru. 5. Poté dáme zmrzlinu do nějaké nádoby a necháme aspoň hodinu v mrazáku . NOVÝ RECEPT Ládi Hrušky: Výborná melounová zmrzlina - tn . Meloun ... Melounová slupka: Autobiografický román - KOSMAS.cz ... . 5. Poté dáme zmrzlinu do nějaké nádoby a necháme aspoň hodinu v mrazáku . NOVÝ RECEPT Ládi Hrušky: Výborná melounová zmrzlina - tn . Melounová zmrzlina. Hodnocení. Ovocné zmrzliny jsou oblíbeným nejen letním osvěžením. A na další dvě holčičky, Terezku a Johanku, čeká obyčejný život: lásky, manželství, děti, radosti, zrady… a smrt, po níž vše začíná jakoby znovu. Román plyne řekou času a v jejích dravých vírech se točí osudy lidí, rodů a generací. Odehrává se v několika zemích, vystu... Více informací...

INFORMACE

AUTOR
Rada Biller
DIMENZE
7,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Melounová slupka: Autobiografický román.pdf

POPIS

Autobiografický román Rady Biller (1930) je nahlédnutím do zkušenosti společných ruských a českých dějin 20. století od předválečných dob do začátku let sedmdesátých. Příběh Ley začíná v tehdy nádherném Baku třicátých let, kde přišla na svět jako dcera židovské matky a arménského otce. Ještě před válkou se rodina odstěhovala do Moskvy, která tu ožívá v každodennosti, kterou český čtenář téměř nezná. Válka vyžene rodinu do Baškirska, na dlouhý čas odvede otce, matka s dcerou se vracejí přes Stalingrad zpět do Baku. Cesta se opakuje, rodinu znovu spojí Moskva, ale to už je Lea dospělá a její dráha se zlomí směrem na západ. Prahu v podání Rady Biller vidíme trochu jinak než pohledem českých autorů, protože si všímá toho, co českým očím uniká. Právě v téhle nenápadné konfrontaci je zvláštní kouzlo Melounové slupky - Rada Biller má nasákavou schopnost houby, která dychtivě vstřebává všechno nové, a dovede o tom podat zprávu s nadhledem nepředpojatého pamětníka. Přesvědčivost a přitažlivost jejího vyprávění je nepochybně daná trojí kulturní zkušeností - ruskou, českou a německou, připomínající to, co bylo českému prostředí kdysi vlastní a co se po pádu zdí a plotů díky autorům, jako je Rada Biller, zvolna znovu vytváří - vědomí, že je nás tady víc a že spolu musíme vyjít.

Chcete si přečíst knihu?Melounová slupka: Autobiografický román ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rada Biller. Číst Melounová slupka: Autobiografický román Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY