Masaryk a náboženství

Masaryk a náboženství - Miloš Dokulil | Jesuslecitona.org

...ž různá společenství a církve vyjadřují reálný, životní, osobní vztah k transcendentní (smyslové vnímání přesahující) zkušenosti či transcendentním představám ... Masaryk a náboženství | MUNISHOP ... .. Každé náboženství má společné rituály nebo bohoslužby, určité představy o ... Tomáš Garrigue Masaryk (Slovak: [ˈtomaːʃ ˈɡarɪk ˈmasarɪk]), sometimes anglicised Thomas Masaryk (7 March 1850 - 14 September 1937), was a Czechoslovak politician, statesman, sociologist and philosopher.Until 1914, he advocated restructuring the Austro-Hungarian Empire into a federal state.With the help of the Allied Powers, Masaryk gained independence for a Czechoslovak Republic as ... Masaryk a náboženství | Masaryk university press ... .Until 1914, he advocated restructuring the Austro-Hungarian Empire into a federal state.With the help of the Allied Powers, Masaryk gained independence for a Czechoslovak Republic as ... Uváděná monografie prof. M. Dokulila „Masaryk a náboženství" přináší na 211 stranách obdivuhodné bohatství myšlenek. Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, politologickými, teologickými a literárněvědnými. Uváděná monografie prof. M. Dokulila „Masaryk a náboženství" přináší na 210 stranách obdivuhodné bohatství myšlenek. Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, politologickými, teologickými a ... Masaryk a náboženství. Autoři: DOKULIL Miloslav. Druh: Odborná kniha Fakulta / Pracoviště MU: Fakulta informatiky Citace: Popis: T. G. Masaryk byl vnímán jinak za života a jinak po smrti. Nakonec zůstal skoro zcela mimo náš život. Vyžadoval k němu zodpovědný a kultivovaný vztah. Přitom v imanentním, nikoli v ... Filozofická studie o vztahu a bytečnosti náboženství a člověka ve 20. století. Městská knihovna v Praze 2013 štítky: Tomáš Garrigue Masaryk T.G.M. Kvůli náboženství byl v pozici obžalovaného hned v několika soudních sporech, zvláště když se zastal kolegy profesora a obvinil katechetu, jenž jej udal, jako státního denuncianta. Tomáš Garrigue Masaryk, kterému se říkalo Tatíček Masaryk, zemřel po zánětu plic 14. září 1937 na zámku v Lánech, kde pobýval od své abdikace. Dílo Česká otázka, Naše nynější krize, Moderní člověk a náboženství, Nová Evropa, Jan Hus FILOZOFIE: S filozofií Tomáše Garrigua Masaryka to bylo podobně jako u Sokrata. Uváděná monografie prof. M. Dokulila „Masaryk a náboženství" přináší na 211 stranách obdivuhodné bohatství myšlenek. Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, politologickými, teologickými a literárněvědnými. Základní údaje; Originální název: Masaryk a nábože...

INFORMACE

AUTOR
Miloš Dokulil
DIMENZE
6,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Masaryk a náboženství.pdf

POPIS

Uváděná monografie prof. M. Dokulila „Masaryk a náboženství“ přináší na 211 stranách obdivuhodné bohatství myšlenek. Jeho přístup k Masarykovu dílu je naprosto originální, což je dáno tím, že je vybaven mimořádnými vědomostmi filozofickými, sociologickými, historickými, politologickými, teologickými a literárněvědnými. Nechce Masaryka pouze interpretovat, nýbrž hovoří o tom, čím T.G.M. oslovil jeho a čím by měl oslovit současnou společnost. Od historického základu dovádí své úvahy vždy až do současnosti a s velkou naléhavostí vyslovuje své apely na současníky. Kniha vznikala dvacet let, ale není tříští úvah, tvoří logický celek. Má předmluvu, sedm kapitol a závěr, vše pro čtenáře čtivé, ale zároveň náročné. Kapitoly jsou strukturovány do mnoha sugestivních otázek, na něž nabízejí odpovědi. Monografie má tak nadstandardní kvality, že by měla být čtena nejen odbornou, ale i širokou veřejností. Jde totiž o přesvědčivý doklad, že T. G. Masaryk vůbec není jen historickou legendou, nýbrž zdrojem mnohostranné inspirace – morální obzvláště – pro dnešní českou společnost.

Chcete si přečíst knihu?Masaryk a náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Dokulil. Číst Masaryk a náboženství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY