Jaghnóbsko-český slovník

Jaghnóbsko-český slovník - Ľubomír Novák | Jesuslecitona.org

...ných v ruštině a tádžičtině - základem byly publikované slovníky a slovníčky jaghnóbštiny připojené k různým vědeckým pracím - a dále z jaghnóbsko-tádžických slovníků publikovaných v ... Jaghnóbsko-český slovník - Ľubomír Novák | KOSMAS.cz ... ... ... V soutěži o cenu Slovník roku 2014, pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů, nedávno sklidil úspěch jaghnóbsko-český slovník Mgr. Ľubomíra Nováka, Ph.D., z Ústavu srovnávací jazykovědy Filozofické fakulty UK.Publikace získala 3. místo, cenu poroty za překladový slovník a čestné uznání. „Zpočátku jsem měl k dispozici pouze ruské a tádžické ... JAGHNÓBSKO•ČESKÝ SLOVNÍK ‎s přehledem jaghnóbsk ... Yaghnobi language - Wikipedia ... .Publikace získala 3. místo, cenu poroty za překladový slovník a čestné uznání. „Zpočátku jsem měl k dispozici pouze ruské a tádžické ... JAGHNÓBSKO•ČESKÝ SLOVNÍK ‎s přehledem jaghnóbské gramatiky (Yaghnobi-Czech Dictionary with an overview of Yaghnobi grammar) Author: Ľubomír Novák; Title: Jaghnóbsko-český slovník s přehledem jaghnóbské gramatiky. Яғнобӣ-‎чехӣ луғат яғнобӣ зивоки дастури феҳрастипӣ. Jaghnóbsko-český slovník Autor: Novák, Ľubomír Nakladatel: Filozofická fakulta UK v Praze EAN: 9788073083373 ISBN: 978-80-7308-337-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 266 stran, česky Rozměry: 16 × 23,5 cm Rok vydání: 2012 Jaghnóbsko-český slovník s přehledem jaghnóbské gramatiky Novák Ľ. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2010. — 265 s. — ISBN 978-80-7308-337-3.Jaghnóbsko-český slovník představuje vůbec první českou studii jaghnóbského jazyka - jednoho ze severovýchodních íránských jazyků. ... ...

INFORMACE

AUTOR
Ľubomír Novák
DIMENZE
4,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Jaghnóbsko-český slovník.pdf

POPIS

Jaghnóbština - jeden ze severovýchodních íránských jazyků - patří spolu s osetštinou k jediným dnes žijícím ze skupiny tzv. skythských jazyků. Jaghnóbskočeský slovník představuje vůbec první českou studii tohoto jazyka. Byl sestaven zejména ze zdrojů tištěných v ruštině a tádžičtině – základem byly publikované slovníky a slovníčky jaghnóbštiny připojené k různým vědeckým pracím – a dále z jaghnóbsko-tádžických slovníků publikovaných v posledních letech v Tádžikistánu. Slovník byl navíc rozšířen vytěžením korpusů publikovaných jaghnóbských textů a autorovým vlastním terénním výzkumem přímo v údolí Jaghnóbu a ve vesnicích Dúghóba-ji Bóló a Varzób-GES severně od tádžického hlavního města Dušanbe a ve vesnici Kůkteppa jižně od Jaghnóbského údolí. V rámci těchto výzkumů byly jednotlivé lexémy konzultovány s rodilými mluvčími a celý slovník byl obohacen o výrazy z živé řeči Jaghnóbců. Jednotlivá hesla kromě překladu často obsahují stručnou informaci o etymologii a zdroj nálezu. Přílohou slovníku je stručný přehled jaghnóbské gramatiky.

Chcete si přečíst knihu?Jaghnóbsko-český slovník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ľubomír Novák. Číst Jaghnóbsko-český slovník Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY