Světloplaší

Světloplaší - Radek Malý | Jesuslecitona.org

...tening, which of course might be an impression from the initial reading, though this has been undermined by critics such as Olga Stehlíková from iLiteratura ... Radek Malý | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... .cz: "I hear more ... Kniha Světloplaší Přidat komentář. Kmotr99. 2 23.09.2019. v kůře vrby tvář stará, prastará ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Radek Malý. Bowling Kvasice - Art Club - Dvůr 699, 768 21 Kvasice - Rated 5 based on 6 Reviews "Absolutně perfektní podnik. Hrozně rád se tam vracím. Pivo luxusní,... Nabízím Vám vše, co jsem se naučila od svého učitele Mistra Borise Tichanovského, vše co jsem nastud ... Termiti - Wikipedie ... . Hrozně rád se tam vracím. Pivo luxusní,... Nabízím Vám vše, co jsem se naučila od svého učitele Mistra Borise Tichanovského, vše co jsem nastudovala od těch, kteří se této problematice hlouběji věnovali - pány Williama Batese, Meiera Schneidera, Jacoba Libermana a dalších,. a především své osobní zkušenosti, 10 let praxe a zkušeností s prací se svými klienty, kteří s otevřenou myslí a chutí něco ... Život a tvorba. Na Univerzitě Palackého vystudoval obor germanistika a bohemistika. Na germanistice byl žákem Ludvíka Kundery, který se velmi dobře orientoval v německém expresionismu.Radek Malý žije v Olomouci, kde působí jako vysokoškolský pedagog, překladatel z němčiny a redaktor.Publikoval básnické sbírky Lunovis (), Vraní zpěvy (), Větrní a Malá tma (). Termiti (Isoptera), též známí jako všekazi, byli dříve považováni za samostatný řád hmyzu, ale dnes je třeba je řadit mezi šváby, protože švábi bez termitů jsou parafyletičtí.Jsou rozšířeni v tropech a subtropech.Udávané počty rodů tohoto řádu kolísají od dvou do tří tisíc. Termiti jsou sociální hmyz žijící v koloniích, které vytváří hnízda. Světloplaší jsou utkáni ze tří vláken: vlákna ...

INFORMACE

AUTOR
Radek Malý
DIMENZE
8,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Světloplaší.pdf

POPIS

Pátá sbírka olomouckého básníka, překladatele a autora knih pro děti Radka Malého (nar. 1977) je záměrným a riskantním vybočením z dosavadní linie autorovy tvorby. Nepřináší pokračování "kapesní apokalypsy" předchozí sbírky Malá tma, ale intimní, místy až sentimentální výzvu k rozhovoru, aniž by se vytrácela břitkost, naléhavost a drásavost veršů. Snaha vystrčit růžky na světlo však - za cenu často nezodpověditelných otázek - vítězí. ("na lávce přes potok právě se potkali / nerozum s neštěstím. chvíli se strkali / a pak se vsadili, kdo prý víc unese… / kdo koho shodí? a kdo komu vyhne se?) První oddíl sbírky tvoří cyklus sta čtyřverší. Druhý oddíl přináší básně ve volném, či přinejmenším rozvolněném verši, poloze pro autora netypické. Této části dominuje (nikoli samoúčelná) hra s jazykem, významy slov a událostí. "ve všem dám ti za pravdu / za tvoji pravdu dám ti, co budeš chtít slyšet / svoji si nechám v sáčku od svačiny / … / tam je mé zázimí / artéská studna, vod podzemních po dešti hukot / i strach z nich, i krev"

Chcete si přečíst knihu?Světloplaší ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Malý. Číst Světloplaší Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY