Sukně proti kalhotám: Válka o rakouské dědictví, 1740–1748

Sukně proti kalhotám: Válka o rakouské dědictví, 1740–1748 - Luboš Taraba | Jesuslecitona.org

... ... Sukně proti kalhotám a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI ... Luboš Taraba: SUKNĚ PROTI KALHOTÁM | Pod Vŕškom ... ... . Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk. ... Válka o rakouské dědictví 1740-1748. PDF EPUB MOBI Luboš Taraba ... Bitva u Mollwitz (Molvic), svedená 10. dubna 1741, byla prvním větším střetnutím rakouských a pruských vojsk ve válce o rakouské dědictví.Vítězství pruského krále Fridricha II. nad rakouským vojskem, v jehož čele stál hrabě Wilhelm Reinhard von Neipperg, znam ... Sukně proti kalhotám - Válka o rakouské dědictví 1740-1748 ... . nad rakouským vojskem, v jehož čele stál hrabě Wilhelm Reinhard von Neipperg, znamenalo upevnění pruské nadvlády nad nedávno obsazeným Slezskem Sukně proti kalhotám . 17,39 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Válka o rakouské dědictví 1740-1748 . Luboš Taraba; Luboš Taraba . 5,0 . Sledovať autora . História. Všetky knihy autora . Epocha, 2019. Na sklade. Vydavateľstvo Epocha, 2019. Smrt císaře Karla VI. v říjnu roku 1740 znamenala pro Evropu ... Sukně proti kalhotám; Sukně proti kalhotám. Nakladatelství: Epocha. Podtitul: Válka o rakouské dědictví 1740 -1748 Autor: Luboš Taraba. Ochrana: sociální DRM Rok vydání: 2019 Jazyk: cs Formát: EPUB | MOBI Cena s DPH: 199 Kč. Cena ... Krve po kolena: Solferino 1859 - zlom ve válkách o sjednocení Itálie 2011; Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 2016; všech 13 knih autora. Kniha Sukně proti kalhotám: Válka o rakouské dědictví, 1740-1748 je v Válka o rakouské dědictví 1740-1748. Komu co řekne Žďár u Trutnova, Zahájí u Českých Budějovic nebo Chotusice u Čáslavi? Přitom svého času to byla místa, o nichž mluvila téměř celá Evropa. ... Titul: Sukně proti kalhotám. Podtitul: Válka o rakouské dědictví 1740-1748. Autor: Luboš Taraba. Edice ... Spoločnosť Magnet Press Slovakia už dvadsaťpäť rokov pôsobí na českom a slovenskom časopiseckom a knižnom trhu. Ponúkame knihy a časopisy z oblasti military, letectva, histórie, modelárstva, poľovníctva, rybárstva, kynológie, IT, gastronómie, módy, ako aj detské časopisy a knihy. Sukně proti kalhotám Válka o rakouské dědictví 1740—1748 Komu co řekne Žďár u Trutnova, Zahájí u Českých Budějovic nebo Chotusice u Čáslavi? Přitom svého času to byla místa, o nichž mluvila téměř celá Evropa. Válka o rakouské dědictví, 1740-1748. ... O čem je kniha Sukně proti kalhotám? Smrt císaře Karla VI. v říjnu roku 1740 znamenala pro Evropu zásadní zlom - habsburský rod vymřel po meči a nástupkyní zesnulého panovníka se stala jeho dcera Marie Terezie, vůči jejímž dědickým nárokům navzdory dřívějším dohodám ... Úvodní stránka Populárně náučná Dějiny a fakta Dějiny států Sukně proti kalhotám - Válka o rakouské dědictví ... Válka o rakouské dědictví 1740-1748 ... sesype řada evropských vládců, aby z ní servali všechno, co má na sobě. A ono to tak bylo. Jenže tahle „sukně" s...

INFORMACE

AUTOR
Luboš Taraba
DIMENZE
9,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Sukně proti kalhotám: Válka o rakouské dědictví, 1740–1748.pdf

POPIS

Smrt císaře Karla VI. v říjnu roku 1740 znamenala pro Evropu zásadní zlom – habsburský rod vymřel po meči a nástupkyní zesnulého panovníka se stala jeho dcera Marie Terezie, vůči jejímž dědickým nárokům navzdory dřívějším dohodám vystoupila značná část evropských monarchů, přičemž tím zdaleka nejbojovnějším byl pruský král Fridrich II. Zápas o rakouské državy zmítal Evropou dlouhých osm let a nejednou hrozilo, že habsburská monarchie pod vedením mladé panovnice bude rozervána na kusy… Komu co řekne Žďár u Trutnova, Zahájí u Českých Budějovic nebo Chotusice u Čáslavi? Přitom svého času to byla místa, o nichž mluvila téměř celá Evropa. Na těchto „polích slávy“, kde zůstaly pod nánosem času zmizelé hromadné hroby a kde doposud někde ještě stojí omšelé památníky, se totiž rozhodovalo o její budoucnosti, stejně jako v bojích o Prahu anebo třeba u Dettingenu v Německu, Mollwitzích ve Slezsku či poblíž Fontenoy ve Flandrech. Jeden anonymní autor letáku tuto válku nakreslil jako okamžik, kdy se na mladou rakouskou arcivévodkyni sesype řada evropských vládců, aby z ní servali všechno, co má na sobě. A ono to tak bylo. Jenže tahle „sukně“ se nemínila „kalhotám“ vzdát. Byla rozhodnuta udržet všechno, co podělila po svém otci, císaři Karlovi VI. Vedle Slezska hlavně Čechy a Moravu, odkud pocházelo mnoho „bezejmenných“ mužů, kteří kvůli tomu pro ni bojovali a umírali, anebo jí sloužili jinak jako třeba Václav Antonín hrabě Kounic, kterého tato doba zrodila.

Chcete si přečíst knihu?Sukně proti kalhotám: Válka o rakouské dědictví, 1740–1748 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luboš Taraba. Číst Sukně proti kalhotám: Válka o rakouské dědictví, 1740–1748 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY