Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti

Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti - Robert Osman (ed.), | Jesuslecitona.org

...social-geographic conception of relational space, which is perceived as being constantly created, never finished, heterogeneous, and embodied, and not a space that is given and ever ... Geografie „okrajem" - Robert Osman (ed.), Lucie ... ... ... HORŇÁKOVÁ, M., JÍCHOVÁ, J. (2019): Deciding where to live: case study of cohousing-inspired residential project in Prague.. Journal of Housing and the Built Environment, s. 1-21 [online]. Geografie „okrajem" - Každodenní časoprostorové zkušenosti Pár let po vydání knihy Prostor(y) geografie se jen málo obměněný autorský kolektiv opět ... Kód: 0354249 Geografie „okrajem": každodenní časoprostorové zkušenosti. Filmy. Prockeelbrothers Movie Studio. Hry. Robert a Petr Šachy. Sportovní týmy. TJ Štefanydes ... Geografie „okrajem" - Robert Osman (ed.), Lucie ... ... ... Kód: 0354249 Geografie „okrajem": každodenní časoprostorové zkušenosti. Filmy. Prockeelbrothers Movie Studio. Hry. Robert a Petr Šachy. Sportovní týmy. TJ Štefanydes Polička. Další ... Nečekat na Godota / Geografie „lidí ve třetím věku" GALČANOVÁ Lucie. Kapitola v knize Geografie "okrajem" : Každodenní časoprostorové zkušenosti, vydání: 1. vyd., rok: 2019, počet stran: 30 s. 2018. Grandparenting after divorce : Variations across countries ŽILINČÍKOVÁ Zuzana KREIDL Martin Geografie „okrajem" 290,-Ihned ke čtení Koupit Pár let po vydání knihy Prostor(y) geografie se jen málo obměněný autorský kolektiv opět spojil dohromady a výsledkem je publikace, jejíž ambicí je posunout zájem o časoprostorové zkušenosti z pomyslného „okraje" geografie do jejího „jádra". V sexuálním closetu / Geografie „ne-heterosexuálních lidí" CITATION: Michal Pitoňák & Kamila Klingorová (2019) Development of Czech feminist and queer geographies: identifying barriers, seeking progress, Gender, Place & Culture, DOI: 10.1080/0966369X.2018.1563528 Abstract: In this contribution... Geografie „okrajem": Každodenní časoprostorové zkušenosti, rok: 2019, počet stran: 37 s. Pohyb pod dohledem / Geografie „prvaček" OSMAN Robert JÍCHOVÁ Jana Kapitola v knize Geografie „okrajem": Každodenní časoprostorové zkušenosti, rok: 2019, počet stran: 35 s....

INFORMACE

AUTOR
Robert Osman (ed.),
DIMENZE
8,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti.pdf

POPIS

Pár let po vydání knihy Prostor(y) geografie se jen málo obměněný autorský kolektiv opět spojil dohromady a výsledkem je publikace, jejíž ambicí je posunout zájem o časoprostorové zkušenosti z pomyslného „okraje“ geografie do jejího „jádra“. Kniha se přitom nezajímá o jednu zdánlivě většinovou zkušenost, ale naopak o zkušenosti heterogenní, pro každého jedinečné. Na příkladu jedenácti konkrétních zkušeností představuje, jak mohou obohatit celospolečenské poznání. Zkušenost života bez dětí a partnera či partnerky například ukazuje na velice aktuální problematiku ustavování hranic mezi osobním a pracovním prostorem a časem. Zkušenost nadbytečnosti, kterou prožívají nekvalifikovaní dělníci a dělnice, otevírá otázku možnosti svobodné volby časoprostorového chování. Zkušenost pohybu bez zraku nám přibližuje roli neuvědomovaného chování v našem každodenním životě. Cílem knihy je přispět k uvažování o každé zkušenosti jako stejně důležité a poukázat na to, že dualita „jádra“ a „okraje“ neprospívá rozvoji geografického myšlení, a je tak čas ji opustit.

Chcete si přečíst knihu?Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Osman (ed.),. Číst Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY