Patrick Melrose I.

Patrick Melrose I. - Edward St Aubyn | Jesuslecitona.org

...ilege…The Patrick Melrose Series forms an exhaustive study of cruelty: its varieties, its motivations, its consequences, its moral implications…At Last is an intelligent and surprising novel, a fitting conclusion to the ... The Patrick Melrose Novels by Edward St. Aubyn ... ... Patrick Melrose, son of a decadent and damaged aristocratic family, embarks on an odyssey of redemption and recovery. Armed with considerable charm and a withering wit, Patrick proves the Melrose poison is the hardest habit to break. Season 1 Patrick Melrose, in the grip of an all-consuming heroin addiction, flies to New York to collect his fathers ashes. Confronted with childhood memories, he drowns himself in a cocktail of drugs and alcohol to smothe ... Amazon.com: Watch Patrick Melrose Season 1 | Prime Video ... . Season 1 Patrick Melrose, in the grip of an all-consuming heroin addiction, flies to New York to collect his fathers ashes. Confronted with childhood memories, he drowns himself in a cocktail of drugs and alcohol to smother his traumatic past. This episode was published 4 months ago. Patrick Melrose, in the grip of an all-consuming heroin addiction ... Investors talk often about risk-return tradeoffs. The more volatile an asset is, the higher the expected return has to be to want to hold it. The four short books packaged together as The Patrick Melrose Novels are at the extreme end of the risk-return spectrum. Edward St. Aubyn took big chances hoping the rewards would be commensurate. Patrick Melrose (Benedict Cumberbatch) is the heir of a decadent and troubled aristocratic family, who had a traumatic childhood living with his abusive father David (Hugo Weaving) and mother ... Patrick attends a f...

INFORMACE

AUTOR
Edward St Aubyn
DIMENZE
5,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Patrick Melrose I..pdf

POPIS

Svazek Patrick Melrose I přináší první tři romány z pětidílného, částečně autobiografického cyklu románů o Patricku Melroseovi z let 1992–2011, v němž se vypravěč vyrovnává s tím, že se stal „hračkou v sadomasochistických hrátkách svých rodičů“. Všechny tři knihy – nazvané Na tom nesejde, Špatná zpráva a Trocha naděje – se odehrávají během jednoho dne a autor nám v nich prostřednictvím mistrných črt nabízí pohled nejen do prostředí britské společenské smetánky, ale i do odvykacích center a newyorské drogové scény. Vypravěč je uchvácen svým démonickým otcem – ten na něm v prvním díle ukájí své sadistické choutky, v druhém díle je přítomen již jen jako stín (už dospělý Patrick cestuje do New Yorku vyzvednout jeho ostatky) a v díle třetím vystupuje jako vzpomínka, na niž nejde zapomenout, ale ani se s ní usmířit. „Hamlet na heroinu“, „makabrózní groteska hnaná sebedestruktivní touhou“ – i tak označovala ostrovní kritika St Aubynovo dílo. Jeho románový cyklus ale zdaleka není jen zádumčivý román o traumatu; je to dílo čtivé, neobyčejně vtipné, ve své společenské kritice přesné a sžíravé. Ve své románové pentalogii o Patricku Melroseovi Edward St Aubyn dokazuje, že je skutečným následovníkem Evelyna Waugha a Oscara Wildea. Mravy vyšších středních vrstev a nižší šlechty nikdo neukázal v tak krutém a šokujícím světle. Málokterý spisovatel dokázal zúčtovat se svými odpudivými rodiči ani svým traumatizovaným dětstvím s tak temným humorem. „Důvtip Oscara Wildea, lehkost P. G. Wodehouse a kousavost Evelyna Waugha.“ – Zadie Smithová „Zcela mimořádné… Kyselinový humor ostrý jako jehlové podpatky.“ – Francine Proseová „Přečetla jsem pět románů o Patricku Melroseovi za pět dní. Když jsem dočetla poslední, dala jsem si všech pět ještě jednou.“ – Ann Patchettová, Guardian Spisovatel a žurnalista Edward St Aubyn se narodil roku 1960. Kromě pěti románů o Patricku Melroseovi -- Na tom nesejde, Špatné zprávy, Trocha naděje, Mateřské mléko a Konečně -- napsal ještě další tři prózy, z nichž nakl. ARGO vydalo roku 2015 prózu Marně hledám slov. Spolupracoval též na scénáři k pětidílné televizní minisérii nazvané podle jména hlavního hrdiny. Titulní roli bravurně ztvárnil Benedict Cumberbatch.

Chcete si přečíst knihu?Patrick Melrose I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Edward St Aubyn. Číst Patrick Melrose I. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY