Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů

Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů - Martin Petlach | Jesuslecitona.org

...vička. Osudy českého historika ve 20. století ... Elections and Democracy in Malaysia / Volby a demokracie v ... ... . Josef Borovička. Osudy českého historika ve 20. století. ... Politika pro každého: Austrálie země kontrastů-- autor: Šimánek Leoš Volby a demokracie v Malajsii-- autor: Petlach Martin Barevně pro nejmenší I. - kontrasty Kontrasty a alternativy-- autor: Trojan Jakub S. Komentáře ke slovu kontrast Volby a demokracie v Malajsii Politika kontrastů Martin Petlach / Togga (2019) Skladem Expedujeme do 1 pracovního dne. 306 Kč. běžná cena: 340 Kč ... Největší ... Elections and Democracy in Malaysia / Volby a demokracie v ... ... . 306 Kč. běžná cena: 340 Kč ... Největší demokracie v regionu, Indonésie a Filipíny, sice zatím v ohrožení nejsou, liberály zde ale čeká temná budoucnost. Filipínci, frustrovaní dominantním postavením prominentních rodin a přetrvávající chudobou, si loni zvolili do čela země Rodriga Duterteho, jehož brutální protidrogová kampaň, likvidující i nevinné, je sice na Západě odsuzovaná, doma se ... Komunisté se dnes jako další z parlamentních stran vymezili proti "stranám na jedno použití" typu ANO nebo Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury. Ve stanovisku svého nejužšího vedení, v němž se KSČM charakterizuje jako "jediná alternativa současného politického marasmu", před nimi voliče varují. Podobně kriticky se vůči těmto stranám staví také sociální ... Sudca v demokracii (Barak) 6. Správny poriadok a správny súdny poriadok. Judikatúra (Milučký) 7. Obhajoba obvineného v prípravnom konaní (Čopko, Romža) 8. Organizácia súdov a prokuratúry SR (Čollák) 9. Repetitórium civilného procesného práva (Gešková, Smyčková, Zámožík) 10. Účastníci v poslední době pořádané Koalicí za čisté a spravedlivé volby v Malajsii budou čelit represivnímu státnímu aparátu, stejně jako zastrašujícímu protiopatření známému jako Red Shirts. Povolební vyjednávání v Ostravě a v Brně podle premiéra odpovídá volebním výsledkům. „Rádi bychom v příštích letech i ve městech, jako je Praha, posílili, ale musíme změnit způsob sestavování kandidátních listin, v řadě míst budeme muset vyměnit lídry, naše představitele tak, aby sociální demokracie v ... Volby a demokracie v Malajsii-- autor: Petlach Martin Austrálie země kontrastů-- autor: Šimánek Leoš Ryba Chyba-- autor: Wagnerová Magdalena, Netopil Zdeněk Láska je chyba v programe-- autor: Matkin Maxim E. Velká chyba - Doggerland I.-- autor: Adolfssonová Maria Lach J. Účast československých historiků na sjezdech ve Varšavě (1933) a v Curychu (1938) a na činnosti CISH. Acta Universitatis Palackianae Olomucensis, Facultas Philosophica, Politologica. 2006....

INFORMACE

AUTOR
Martin Petlach
DIMENZE
6,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů.pdf

POPIS

Jak funguje demokracie v Malajsii? Tato monografie jako první v českém prostředí přináší rozsáhlou analýzu volebních a politických jevů odehrávajících se v malajsijské politice. Malajsie prošla do získání své nezávislosti v roce 1957 koloniální nadvládou Portugalska, Nizozemska a Velké Británie. V následujícím složitém období historického vývoje více než šedesátileté nezávislosti se autor zaměřuje na změny v chápání demokracie a naplňování jejích principů optikou ministerského předsedy, což doplňuje o soudobý pohled na politické hodnoty ze strany obyvatel. V rámci analýzy poukazuje kniha na proměny a nepravidelnosti ve volebních výsledcích, které jsou způsobené jak federativním členěním Malajsie, tak zároveň rasovým a náboženským rozložením napříč státy. Autor čtenáře provede nejen teoretickými podklady a charakteristikami volebních pravidel, nýbrž i reálným průběhem volebního procesu. Publikace se snaží přiblížit pestrost volební monarchie také českému publiku, protože Malajsie si s ohledem na zásadní specifika volební politiky, a to nejen v porovnání s Evropou, ale i se zbytkem Dálného východu, větší pozornost rozhodně zaslouží.

Chcete si přečíst knihu?Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Petlach. Číst Volby a demokracie v Malajsii: Politika kontrastů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY