Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti

Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti - Eva Machková | Jesuslecitona.org

...raha: Portál, 2012. 149 s. ISBN 9788026200932 ... Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání ... ... . info. Teaching methods Seminary, discussion, presentation. Assessment methods Final (group) project, oral exam. Language of instruction French Further Comments Study Materials Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti; Komentáře (0) Zajímavosti (0) Podobné (0) Diskuze (0) Hodnocení (1) Komentáře. Dle kvality Dle kvality Od nejnovějších. Nové komentáře můžete vkládat po přih ... Jak učit dramatickou výchovu , dr ... . Nové komentáře můžete vkládat po přihlášen ... Použité zdroje a literatura. MACHKOVÁ, E. Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti.Praha:Damu, 2000. s. 122. ISBN 80-85883 ... Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti; Komentáře (0) Knihy (13) Diskuze (0) V bazaru (1) Hodnocení (0) Komentáře. Dle kvality Dle kvality Od nejnovějších. Nové komentáře můžete vkládat po přihlášen ... Knihy autora Eva Machková. Vybírejte z 3 knih v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků. Volba literární látky pro dramatickou výchovu, aneb, Hledání dramatičnosti 3 vydání 1001 motocyklů nejslavnější modely z... 150 Kč Elementární magie oheň, vzduch, voda, země :... 120 Kč 2 poptávky Volba literární látky pro dramatickou výchovu, aneb, Hledání dramatičnosti 3 vydání. Základy dramatické výchovy Odb. příručka pro učitele ... Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti Eva Machková • Akademie múzických umění, 2012 Vypredané Studuje zde přibližně 2 200 studentů a působí 153 učitelů a 92 zaměstnanců neučitelských profesí. Fakulta má 15 kateder zajišťujících studium, vědeckou a uměleckou činnost, 13 administrativních a provozních oddělení, a je rozmístěna ve 4 budovách v historické i nové části města.. Více o fakultě 1991 - 1994 člen odborné rady ARTAMA pro amatérské divadlo 2000 - 2003 člen odborné rady ARTAMA pro dětské divadlo, přednes a dramatickou výchovu Bibliografie: Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb hledání dramatičnosti. MACHKOVÁ EVA. Běžně 197 K ... Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti. Cena: 173,-Kč ... Obecným cílem dramatické výchovy je systém sociálně uměleckého učení zacílený jednak k rozvoji osobnosti a prosociálního chování a jednak k uměleckému rozvoji prostřednictvím dramatu a divadla. Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Knihy. Máte vybrané filtry: eva-machkova...

INFORMACE

AUTOR
Eva Machková
DIMENZE
10,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti.pdf

POPIS

Monografie pedagoga katedry výchovné dramatiky DAMU je určena těm, kteří hledají vhodné literární látky jako tematické východisko pro dramatickou výchovu. Literární předloha v dramatické výchově se volí nejčastěji tehdy, kdy je literární text určen pro přednes anebo pro divadlo, tj. zpravidla pro dramatizaci nebo dramatickou adaptaci či montáž. Hlavním tématem této práce však je interní práce ve skupině, která nebývá určena k veřejnému předvádění. Může k němu za jistých okolností přerůst, není to však jejím prvotním účelem. Úvodní kapitoly jsou věnovány základním pojmům a termínům, jako jsou téma, námět, látka, dramatičnost, jednání, dramatická situace, příběh, konflikt aj., a výstavbě dramatického i epického textu, ale také osobnosti učitele dramatické výchovy, který se rozhodne pracovat s literárním textem. Těžištěm práce jsou kapitoly, které pojednávají o tom, kde hledat látky, o kritériích výběru látky, o jednotlivých fázích práce od analýzy literární předlohy přes hledání témat, výběr variant příběhu a úpravy textu, o plánování práce s literární předlohou a konečně o různých typech práce (improvizace příběhu, dramatické strukturování podle literární předlohy, cvičení, hry a etudy). Práce obsahuje seznam odborné literatury a obsáhlý soupis zdrojů literárních předloh.

Chcete si přečíst knihu?Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Machková. Číst Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY