Nevěsta

Nevěsta - Martin Františák | Jesuslecitona.org

...ch: Prodaná nevěsta, The Sold Bride) is a comic opera in three acts by the Czech composer Bedřich Smetana, to a libretto by Karel Sabina ... Obsah opery - Prodaná nevěsta - Google Sites ... .The work is generally regarded as a major contribution towards the development of Czech music.It was composed during the period 1863 to 1866, and first performed at the Provisional Theatre, Prague, on 30 May 1866 in a two-act format ... Definition from Wiktionary, the free dictionary. Jump to navigation Jump to search. See also: nevěsta and невеста Provided to YouTube by Supraphon Nevěsta · Pepa Lábus & SPOL ... Svatební šaty a společenské šaty Nevěsta ... . Jump to navigation Jump to search. See also: nevěsta and невеста Provided to YouTube by Supraphon Nevěsta · Pepa Lábus & SPOL Délka vteřiny ℗ 2012 Pepa Lábus & SPOL Released on: 2013-01-29 Auto-generated by YouTube. Svatební salon Nevěsta Praha nabízí svatební a společenské šaty z luxusních materiálů k prodeji nebo k pronájmu a také prodej s...

INFORMACE

AUTOR
Martin Františák
DIMENZE
3,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Nevěsta.pdf

POPIS

Hra Nevěsta vznikla na základě deníků ženy, zachycujících její vztah a soužití s vlastní matkou. V horské obci na Valašsku žila před mnoha lety v malém domku ovdovělá matka s dcerou, kterým místní říkali nevěsty – což ovšem znamenalo nevěstky. Základní linii příběhu tvoří smutná výpověď o osudu obou žen, přivandrovalkyň, které se kvůli živobytí prodávají místním mužům, přičemž matka svoji dceru k prostituci nutí. Na pozadí jejich života jsou rozkresleny komplikované vztahy v obci a snaha starousedlíků bránit svůj domov před nově příchozími. V kontrastu s idylickým obrazem venkova se zde ocitá motiv lovu, atmosféra plná chladu a zla. Hru otevírá scéna, v níž si místní rozebírají majetek, který po nevěstách zbyl. Silný dramatický náboj vnáší do hry příchod neznámé ženy do vsi, jak se později ukáže, dcery mladší nevěsty. Hra nabývá rozměrů antické tragédie.

Chcete si přečíst knihu?Nevěsta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Františák. Číst Nevěsta Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY